Włoski producent motocykli, firma Benelli ujawniła swój nowy model: BN 600 R. To pierwszy motocykl, który powstał po przejęciu tej marki przez chiński koncern QJ. Mimo obaw miłośników włoskiej marki, Benelli zachował swój charakterystyczny styl. 

Choć właścicielem marki są Chińczycy, motocykle spod znaku Benelli nadal powstają tam, gdzie dawniej – w Pesaro. Do napędu Benelli BN600R wykorzystano czterocylindrowy silnik o pojemności 600 ccm o zdecydowanie sportowej charakterystyce.

Pozycja za kierownicą również nie pozostawia wątpliwości, że przeznaczeniem tej maszyny są osiągi. Wysoko umieszczone podnóżki i niskie końcówki kierownicy wymuszają raczej torową pozycję, za którą na szczęście idzie znakomite wyważenie motocykla i to pomimo sporej wagi: 220 kg z pełnym zbiornikiem paliwa.

Pewnego dopracowania wymaga według kierowców testowych przedni widelec, który uznali za zbyt miękki, zwłaszcza w odniesieniu do znakomitych hamulców. Producent obiecał także popracować nad zestopniowaniem skrzyni biegów: pierwszy bieg okazał się zbyt krótki.

Benelli BN600R będzie dostępny w styczniu 2014 r. Jego cenę określono na 6690 euro (28 000 zł). Jeśli niedoskonałości zostaną poprawione może się okazać, ze mariaż z Chińczykami wyjdzie włoskiej marce na dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.