[sam id=”24″ codes=”true”]Już 29 sierpnia rusza rajd Baja Poland, szybkościowa impreza terenowa nawiązująca do słynnego wyścigu Baja 1000 w Meksyku. W tym roku na pomorskich bezdrożach zobaczymy również walczące z błotem motocykle i quady.

Baja Poland to impreza rozgrywana pod patronatem FIM, a zdobyte na niej punkty zaliczane są do ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata w rajdach terenowych.

[sam id=”11″ codes=”true”]

baja3Do tej pory gościliśmy tylko zawodników w terenowych autach, w tym roku do tej rywalizacji dołączyli motocykliści i kierowcy quadów. Zawody odbywać się będą na Pomorzu Zachodnim; bazą rajdu będzie Szczecin.

Rajd rusza w piątek 29 sierpnia o 17.30, a pierwszy niezbyt długi odcinek specjalny o długości 8 km przygotowano obok hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera w Szczecinie. Drugiego dnia zawodników czeka wyjątkowo ciężka przeprawa na poligonie w Drawsku Pomorskim.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Baja2Morderczy odcinek o długości 192 km będą musieli pokonać dwukrotnie. Ostatniego dnia rajdu, w niedzielę, przewidziano 65 km zmagań na terenie gminy Dobra, a dekoracja zwycięzców i zamknięcie imprezy odbędzie się znów pod halą na ul. Szafera w Szczecinie o 15.30.

Inną, znaną imprezą typu Baja jest odbywający się w okolicach Szczecinka rajd Baja Gothica.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.