Kawasaki wzywa do serwisów właścicieli modeli KLX110 oraz KLX110L z lat 2010-2012. Na razie wezwanie dotyczy 9978 egzemplarzy w USA, a przyczyną jest niebezpieczny potencjalny wyciek paliwa.

Według Kawasaki w niektórych modelach między zbiornikiem a kranikiem paliwa może dojść do wycieku paliwa, co z kolei może być przyczyną pożaru. Ani Kawasaki ani organizacja odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktów w USA nie podały dokładnych informacji na temat przyczyny potencjalnej usterki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wiadomo, że podobne wezwanie modeli KLX110 oraz KLX110L w Australii było spowodowane deformacją zbiorników paliwa. Naprawa obejmuje wymianę zbiornika paliwa oraz o-ringu kranika. Według Kawasaki do tej pory nie odnotowano niebezpiecznych skutków potencjalnej usterki.

Polski dystrybutor Kawasaki podjął już działania w tym zakresie. Jak nas poinformowano, w Polsce zagrożone usterką są tylko trzy motocykle.

2 KOMENTARZE

  1. “Na razie wezwanie dotyczy 9978 modeli w USA” – to Kawasaki produkuje aż tyle modeli motocykli? I wszystkie wadliwe… ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ