Honda Motor Europe odpowiedziała na nasze pytania dotyczące usterek w trzech modelach: CBR500R, CB500F i CB500X, które mają na całym świecie problemy z uszczelnieniem rozrządu. Zdaniem importera nie ma powodów do  paniki.

Przedstawiciel Honda Motor Europe, pani Agata Luboradzka-Liss uspokaja: nie jest to groźna awaria i nie wymaga paniki. Dodaje także: postępujemy zgodnie z przepisami i wewnętrzną procedurą informując UOKiK oraz naszych klientów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Sprawdziliśmy – rzeczywiście na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów widnieje zgłoszenie Hondy dotyczące trzech modeli: CB500FD/FAD, CB500XD/XAD i CBR500RD/RAD. W dokumencie czytamy, że niektóre motocykle marki Honda (…) wyprodukowane w 2013 r. w Tajlandii, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Poinformowano, że w niektórych egzemplarzach ww. motocykli w pewnych warunkach śruba zabezpieczająca oś dźwigienek zaworowych w głowicy silnika może poluzować się. Ewentualne odkręcenie się śruby może doprowadzić do wysunięcia osi dźwigienek i zgaśnięcia silnika.

Pani  Agata Luboradzka-Liss zapewnia, że wszyscy właściciele motocykli objętych akcją są już zapraszani na wizyty w serwisie, gdzie usterka będzie usuwana bezpłatnie.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte jest łącznie 178 motocykli CB500FD/FAD, CB500XD/XAD i CBR500RD/RAD. Tutaj można sprawdzić numery VIN pojazdów objętych kampanią serwisową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.