Honda Motor Europe odpowiedziała na nasze pytania dotyczące usterek w trzech modelach: CBR500R, CB500F i CB500X, które mają na całym świecie problemy z uszczelnieniem rozrządu. Zdaniem importera nie ma powodów do  paniki.

Przedstawiciel Honda Motor Europe, pani Agata Luboradzka-Liss uspokaja: nie jest to groźna awaria i nie wymaga paniki. Dodaje także: postępujemy zgodnie z przepisami i wewnętrzną procedurą informując UOKiK oraz naszych klientów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Sprawdziliśmy – rzeczywiście na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów widnieje zgłoszenie Hondy dotyczące trzech modeli: CB500FD/FAD, CB500XD/XAD i CBR500RD/RAD. W dokumencie czytamy, że niektóre motocykle marki Honda (…) wyprodukowane w 2013 r. w Tajlandii, mogą nie być bezpieczne dla użytkowników.

Poinformowano, że w niektórych egzemplarzach ww. motocykli w pewnych warunkach śruba zabezpieczająca oś dźwigienek zaworowych w głowicy silnika może poluzować się. Ewentualne odkręcenie się śruby może doprowadzić do wysunięcia osi dźwigienek i zgaśnięcia silnika.

Pani  Agata Luboradzka-Liss zapewnia, że wszyscy właściciele motocykli objętych akcją są już zapraszani na wizyty w serwisie, gdzie usterka będzie usuwana bezpłatnie.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte jest łącznie 178 motocykli CB500FD/FAD, CB500XD/XAD i CBR500RD/RAD. Tutaj można sprawdzić numery VIN pojazdów objętych kampanią serwisową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here