Holenderska firma AirTrailer przedstawiła znakomity pomysł na transport motocykla: przyczepę z pneumatycznym zawieszeniem. W bardzo prosty sposób można na nią załadować niemal każdy jednoślad.

Air Trailer to jedna z najprostszych w obsłudze przyczepek do transportu motocykla z jakimi mieliśmy do czynienia. Tradycyjne konstrukcje bywają często kłopotliwe, głównie ze względu na konieczność pokonania wysokiego progu po specjalnej rampie. W sieci roi się od zabawnych filmików na których widać nieporadnych bikerów, którzy przewracają motocykle podczas załadunku.

Przyczepa motocyklowa AirTrailer: film promocyjny

Dzięki zastosowaniu w tylnym zawieszeniu poduszek pneumatycznych, przyczepa motocyklowa AirTrailer umożliwia obniżenie progu do poziomu drogi. Zastosowano tutaj ponadto automatyczną stację dokującą na przednie koło, która blokuje je po wjechaniu w prowadnicę. Po umieszczeniu motocykla na przyczepce, wystarczy zabezpieczyć go pasami i podnieść tył przyczepy zwiększając ciśnienie w poduszkach przy pomocy dołączonego kompresora.

Cena przyczepy AirTrailer nie jest niestety jedną z jej zalet: 2 541 euro (10 881 zł) za wersję na jeden motocykl i 3 388 zł (14 508 zł) za wersję na dwa to sporo pieniędzy nawet jak za tak znakomite rozwiązanie. Czekamy zatem na podobne produkcje autorstwa rodzimych konstruktorów.

4 KOMENTARZE

  1. “przyczepę z hydraulicznym zawieszeniem” – całe życie myślałem że hydraulika dotyczy płynów a nie powietrza ;P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ