AirTrailer – przyczepa motocyklowa naprawdę łatwa w obsłudze

-

Holenderska firma AirTrailer przedstawiła znakomity pomysł na transport motocykla: przyczepę z pneumatycznym zawieszeniem. W bardzo prosty sposób można na nią załadować niemal każdy jednoślad.

Air Trailer to jedna z najprostszych w obsłudze przyczepek do transportu motocykla z jakimi mieliśmy do czynienia. Tradycyjne konstrukcje bywają często kłopotliwe, głównie ze względu na konieczność pokonania wysokiego progu po specjalnej rampie. W sieci roi się od zabawnych filmików na których widać nieporadnych bikerów, którzy przewracają motocykle podczas załadunku.

Przyczepa motocyklowa AirTrailer: film promocyjny

Dzięki zastosowaniu w tylnym zawieszeniu poduszek pneumatycznych, przyczepa motocyklowa AirTrailer umożliwia obniżenie progu do poziomu drogi. Zastosowano tutaj ponadto automatyczną stację dokującą na przednie koło, która blokuje je po wjechaniu w prowadnicę. Po umieszczeniu motocykla na przyczepce, wystarczy zabezpieczyć go pasami i podnieść tył przyczepy zwiększając ciśnienie w poduszkach przy pomocy dołączonego kompresora.

Cena przyczepy AirTrailer nie jest niestety jedną z jej zalet: 2 541 euro (10 881 zł) za wersję na jeden motocykl i 3 388 zł (14 508 zł) za wersję na dwa to sporo pieniędzy nawet jak za tak znakomite rozwiązanie. Czekamy zatem na podobne produkcje autorstwa rodzimych konstruktorów.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

4 KOMENTARZE

  1. “przyczepę z hydraulicznym zawieszeniem” – całe życie myślałem że hydraulika dotyczy płynów a nie powietrza ;P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY