Elektryczny motocykl pokonuje spalinowych konkurentów w wyścigu PP

-

Elektryczny motocykl reprezentujący Lightning Electric Motorcycles okazał się najlepszy w prestiżowym amerykańskim wyścigu Pikes Peak Hill Climb. Pokonał nie tylko konkurentów w swojej klasie, ale także wszystkie motocykle spalinowe.

Lightning, prowadzony był przez Carlina Dunne, aktualnego rekordzistę Pikes Peak pokonał wszystkie inne 82 motocykle startujące w rywalizacji. To pierwszy przypadek w historii sportów motorowych, kiedy elektryczny pojazd zdobywa najwyższe trofeum, pokonując spalinowych konkurentów. Najbliżej zwycięzcy uplasował się Bruno Langlois prowadzący Ducati Multistradę, ale jego wynik był gorszy aż o ponad 20 sekund.

Ciekawostką dotyczącą zwycięstwa elektrycznego motocykla jest fakt, że do jego napędu użyto wyłącznie energii słonecznej, którą zebrano dzięki zastosowaniu paneli solarnych oraz specjalnego inwertera SMA.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY