Ta ostra Yamaha MT-09 może przyprawić o ciarki. Ekstremalna wersja przystosowana do rajdów długodystansowych baja jest wprawdzie tylko pomysłem designera, ale nie byle jakiego – Oberdana Bezzi, którego idee wielokrotnie wprowadzano do produkcji.

Jest coś smutnego w fakcie, że przewspaniałe dzieła wybitnych designerów w przeważającej większości pozostają tylko marzeniami. Choć niektóre z nich kupilibyśmy od ręki, producenci motocykli z jakichś sobie tylko znanych powodów nie decydują się na wprowadzenie ich do produkcji.

Dzieła Oberdana Bezzi można uznać za uprzywilejowane – wile z nich faktycznie wyjechało na drogi, a nawet jeśli na ich produkcję nie zdecydował się żaden z wielkich producentów, stają się inspiracją dla niezliczonych budowniczych customów.

Yamaha MT-09 Baja Adventure to przykład geniuszu włoskiego projektanta. Perfekcyjnie wykorzystał on specyfikę konstrukcji MT-09 – niską masę, poręczność i dynamiczny silnik. Do tego zestawu dodano podwyższone zawieszenie o większym skoku, osłonę pod silnikiem, szersze podnóżki i bezę do montażu roadbooka i GPS.

Trudno nie zauważyć potrójnego otwartego wydechu, który – skierowany ku górze – zapewnia tej wersji znacznie większy prześwit i dodaje jeszcze więcej dynamiki. Wrażenia lekkości nadają szprychowe koła z kostkowanymi oponami. Ten motocykl mógłby być groźnym konkurentem nowej Hondy Africa Twin. Z pewnością pobiłby ją ceną.

Co ciekawe, Yamaha MT-09 w takiej wersji jest całkiem prawdopodobna. Ilość akcesoryjnych podzespołów do tego motocykla rośnie z każdym dniem – kto wie, być może kolejny raz idea Oberdana Bezzi stanie się ciałem.

Yamaha MT-09 o kuszących kształtach. Ta wersja naprawdę budzi pożądanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.