Tymi motocyklami można już zajechać naprawdę daleko. Żaden z nich nie boi się szutrowych dróg i znanych z dziur tras wschodniej Europy. Oto 8 fabrycznie nowych funbike, które zasługują na miano turystyków pełną gębą.

Funbike to chyba najbardziej niejasna kategoria motocykla. Każdy motocykl dostarcza przecież “funu”. Tym określeniem można nazwać zatem i lekką Hondę CRF, i ciężkiego Harleya 883. Dla każdego ten “fun” oznacza coś innego – dla jednego będzie to spokojna jazda leśną drogą, dla innego ostre dzidowanie po górach.

Dlatego, zgodnie z naszą tradycją, przygotowaliśmy to zestawienie według własnego uznania. Przyjęliśmy, że motocykle powinny być przystosowane do pokonywania szutrów, mieć w okolicach 600 – 800 cm3 pojemności silnika i mieć oficjalnego przedstawiciela w Polsce.

Aprilia Dorsoduro 7501. Aprilia Dorsoduro 750

Choć motocykl ten Włosi adresują do miłośników supermoto, zarówno parametry, wyposażenie, jak i bogata oferta akcesoriów dodatkowych czynią z Dorsoduro świetnego kompana dalekich podróży. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 749 cm3, moc 92 KM. Cena 39 900 zł.

BMW G650GS2. BMW G650GS

To małe podróżne enduro jest niezbyt popularne, oddając pola nieco większemu F650GS. Szkoda, bo poręczność modelu G650GS i niezłe parametry to ogromne zalety, nie tylko dla początkujących podróżników motocyklowych. Silnik jednocylindrowy, chłodzony cieczą. Pojemność 652 cm3, moc 48 KM. Cena 31 500 zł.

Ducati-Hyperstrada3. Ducati Hyperstrada

Wprawdzie Hyperstrada jest trochę droga na to zestawienie i ma zbyt duży silnik, ale model ten zbudowano według interesujących nas założeń – mała waga, dużo frajdy i przystosowanie do podróży. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 821 cm3, moc 110 KM. Cena 49 500 zł.

NC700X4. Honda NC700X

Nowa koncepcja Hondy w kwestii motocykli off-road sprawdza się zaskakująco dobrze. Choć na użyteczność w terenie trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka, NC700X w dalszej podróży sprawdzi się znakomicie. Silnik dwucylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą. Pojemność 670 cm3, moc 47 KM. Cena 25 600 zł.

Kawasaki Versys 6505. Kawasaki Versys 650

Niezwykle udane połączenie funbike i podróżnego enduro. O dzikich harcach w trudnym terenie nie może być oczywiście mowy, ale koszmarne nawierzchnie Ukrainy czy Rosji Versys łyka bez mrugnięcia reflektorem. Silnik dwucylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą. Pojemność 649 cm3, moc 64 KM. Cena 31 900 zł.

Suzuki V-Strom 6506. Suzuki V-Strom 650

Niemal kultowe podróżne enduro ze znakomitą długowieczną widlastą dwójką. Wygoda podróżowania, znakomite prowadzenie i niezawodność czynią z tego motocykla sprawdzonego towarzysza podróży. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 645 cm3, moc 68 KM. Cena 36 900 zł.

Triumph Tiger 8007. Triumph Tiger 800

Znakomite podróżne enduro w wersji drogowej. Mocny trzycylindrowy silnik i lekka, sprzyjająca poręczności konstrukcja dają dużo frajdy podczas jazdy, a liczne akcesoria pozwalają dopasować Tigera do każdej podróży. Silnik trzycylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą. Pojemność 800 cm3, moc 95 KM. Cena 40 900 zł.

Yamaha  XT660Z Tenere8. Yamaha  XT660Z Tenere

Motocykl, który wielokrotnie udowadniał, że objechanie świata to dla niego bułka z masłem. Prosta i niezawodna konstrukcja, lekkość i poręczność, mnogość akcesoriów – oto cechy, które czynią z Teresy mistrzynię turystyki. Silnik jednocylindrowy, chłodzony cieczą. Pojemność 660 cm3, moc 48 KM. Cena 33 500 zł.

4 KOMENTARZE

  1. Porownujecie calkiem rozne motocykle. Bo enduro to jednak teren, a polowa z powyzszych w teren bym nigdy nie wjechal. Jak Tenere jest tutaj super, tak nie rozumiem np. Ducata. Ale to detal. Najbardziej zastanawia czemu pomineliscie wszystkie KTMy. Bo w tej kategorii nawet Duke jest enduro (ironia), ale juz maly Adventure dla mnie jest liderem klasyfikacji malych podroznych enduro. I nie musisz dokupywac praktycznie nic.

  2. BWM 650 GS włąsnie to tutaj prezentowane jest świetnym motocyklem do turystyki. I potrafi palić ..3 l/100 km. Zjechałem na tym kawał świata. Fantastyczne włąściwości jezdzne, komfort i piękna barwa pracy silnika. I super motocykl dla kobiet. przyznaje że byłem w nim przez lata wręcz zakochany :-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here