Dwa przepiękne customy, stylizowane na lata 20 XX wieku, to dzieło rumuńskiego designera, Ianisa Vasilatosa. W kunsztowny sposób połączył on ducha minionej epoki z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Local Motors, internetowa społeczność zrzeszająca designerów z całego świata, zorganizowała w zeszłym roku konkurs na custom bike inspirowanego wyścigówkami z początków XX wieku. Zwycięzcą okazał się rumuński projektant, Ianis Vasilatos i jego pojazd o nazwie Ariel Cruiser, a w zasadzie dwa pojazdy, gdyż występuje on w dwóch wersjach – elektrycznej i spalinowej.

Wersja spalinowa napędzana jest produkowanym przez Hondę silnikiem o pojemności 49 cm3. Malutki zbiornik paliwa o pojemności zaledwie 2,3 l zapewnia ponad 100 km zasięgu. Model z silnikiem elektrycznym zasilany jest z dwóch baterii, których układ udanie imituje silnik w układzie V. W pełni naładowany ma ok. 60 km zasięgu przy prędkości maksymalnej 43 km/h.

Stylizacja obu motocykli to prawdziwy majstersztyk. Duże, szprychowe koła wyposażone są w stylowe opony w kolorze kremowym. Prosta, czarna rama i charakterystyczny przedni widelec utrzymane są w klimacie retro, podobnie jak mała, pochylona w dół kierownica i równie niewielka przednia lampa. Całości wizerunku dopełniają skórzane akcenty – siodło oraz paski spinające niektóre elementy pojazdu.

Ariel Cruiser to na razie piękny concept bike, ale jego twórca, wspierany przez Local Motors, ma nadzieję na rozpoczęcie produkcji seryjnej. W tym celu zbiera pieniądze w systemie „crowd funding”, w którym internauci mogą wspierać finansowo ten projekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here