Dwa przepiękne customy, stylizowane na lata 20 XX wieku, to dzieło rumuńskiego designera, Ianisa Vasilatosa. W kunsztowny sposób połączył on ducha minionej epoki z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Local Motors, internetowa społeczność zrzeszająca designerów z całego świata, zorganizowała w zeszłym roku konkurs na custom bike inspirowanego wyścigówkami z początków XX wieku. Zwycięzcą okazał się rumuński projektant, Ianis Vasilatos i jego pojazd o nazwie Ariel Cruiser, a w zasadzie dwa pojazdy, gdyż występuje on w dwóch wersjach – elektrycznej i spalinowej.

Wersja spalinowa napędzana jest produkowanym przez Hondę silnikiem o pojemności 49 cm3. Malutki zbiornik paliwa o pojemności zaledwie 2,3 l zapewnia ponad 100 km zasięgu. Model z silnikiem elektrycznym zasilany jest z dwóch baterii, których układ udanie imituje silnik w układzie V. W pełni naładowany ma ok. 60 km zasięgu przy prędkości maksymalnej 43 km/h.

Stylizacja obu motocykli to prawdziwy majstersztyk. Duże, szprychowe koła wyposażone są w stylowe opony w kolorze kremowym. Prosta, czarna rama i charakterystyczny przedni widelec utrzymane są w klimacie retro, podobnie jak mała, pochylona w dół kierownica i równie niewielka przednia lampa. Całości wizerunku dopełniają skórzane akcenty – siodło oraz paski spinające niektóre elementy pojazdu.

Ariel Cruiser to na razie piękny concept bike, ale jego twórca, wspierany przez Local Motors, ma nadzieję na rozpoczęcie produkcji seryjnej. W tym celu zbiera pieniądze w systemie „crowd funding”, w którym internauci mogą wspierać finansowo ten projekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.