Nie będzie nadzoru nad świeżymi kierowcami ani centralnej sieci dla WORD-ów. Start systemu CEPiK 2.0 przesunięto po raz kolejny. To dla nas problem – twierdzi Ministerstwo Infrastruktury.

Druga, ulepszona wersja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) miała wprowadzić znaczne ułatwienia, zwłaszcza dla instytucji, które zajmują się kontrolą kierowców. Wszystkie Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i stacje diagnostyczne miały zostać włączone do systemu, co pozwoliłoby na sprawdzenie dowolnych parametrów pojazdu (jak na przykład ważność badań technicznych) w czasie rzeczywistym.Innym zadaniem nowego systemu miał być nadzór nad świeżo upieczonymi kierowcami – jeśli w okresie dwóch lat po otrzymaniu uprawnień popełniliby oni określoną liczbę wykroczeń, mogliby stracić prawo jazdy.

Minister cyfryzacji Anna Streżyńska w rozmowie z RMF FM przyznała, że system nie zacznie działać przez kolejne dwa lata. Projekt od początku był źle prowadzony – tłumaczy minister. Nie było żadnej ustanowionej koordynacji – tłumaczy minister. To kolejne przedłużenie terminu jego wejścia w życie – poprzedni rząd przekładał wdrożenie CEPiK 2.0 kilkakrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.