Niezwykłe szczęście  miał moskiewski motocyklista, wyprzedzający w korku slidem samochody. Chwilowa dekoncentracja o mały włos nie zakończyła się tragedią i zmiażdżeniem przez koła ciężarówki. 

W moskiewskim, poruszającym się wolno korku jedzie motocyklista z kamerą na kasku. W pewnej chwili wyprzedza go inny biker. Jedzie znacznie szybciej i dość niebezpiecznie, wykorzystując uślizg tylnego koła.

Szczęściarz w korku

Motocyklista nie zauważa, że samochody przed nim zaczynają gwałtownie hamować. Gdy znajduje się między cieżarówką a hamującą terenówką BMW X6 – zbyt późno hamuje i nie mieści się między samochodami.

Motocyklista odbija się od BMW, a następnie od ciężarówki. Ta przejeżdża jeszcze spory kawałek, zanim jej kierowca zauważa co się stało.

Pod kołami  ciężarówki ląduje jednak tylko przednia część motocykla. Kierowca, mimo że jedzie jedynie w dżinsach i ortalionowej kurtce, wychodzi z wypadku bez szwanku.

ANALIZA WYPADKU

Warunki miejski korek

Nawierzchnia asfalt

Motocykl szosowy

Pogoda dobra

Główny błąd brak koncentracji

Inne błędy zbyt duża prędkość, brawura

Konsekwencje uszkodzenia motocykla

2 KOMENTARZE

  1. sądząc po numerach rejestracyjnych, rzecz rozgrywa się Rosji. podobne przypadki mogą jednak zdarzyć się wszędzie. kilka lat temu sam uczestniczyłem w zbieraniu z asfaltu motocyklisty, który uległ identycznemu wypadkowi na obwodnicy Brukseli. tamten miał mniej szczęścia, bo jechał w t-shircie i krótkich majtkach. przeżył dzięki niewielkiej prędkości, ale wierzcie mi, nie chcielibyście oglądać takiego szlifu… sam mam poważne obawy przed infiltrowaniem korków w Naszym Pięknym Kraju, szczególnie gdy poruszam się moją “gwiazdeczką”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.