Wbrew pozorom to, co widać na zdjęciach to nie jest Street Triple. To nowy jednocylindrowiec Triumpha, sfotografowany podczas testów. Pierwszy małolitrażowy motocykl Brytyjczyków otrzyma prawdopodobnie silnik o pojemności 250 ccm. 

Jak widać na zdjęciach, przednie lampy zapożyczone zostały z modelu Street Triple. Stylistyka motocykla nie powala – wiele elementów wygląda tak, jakby priorytetem dla tego modelu była niska cena.

Na stalowej ramie rurowej zamocowano chłodzony cieczą silnik. Widać też najprostsze zawieszenie, jedna tarczę hamulcową, bulwiasty zbiornik i plastikowe osłony chłodnicy. Duże siedzenie umożliwi podróżowanie z pasażerem.

Nowy model Triumpha dla początkujących (z segmentu entry level) zapowiadany był już od kilkunastu miesięcy. Początkowo oferowany będzie zapewne tylko w Azji, możliwe jednak że później trafi również do Europy.

Prawdopodobnie jednocylindrowiec będzie stanowić platformę dla wielu innych modeli, nawet z silnikiem o pojemności 350 ccm. Większość podzespołów ma być produkowana w już istniejącej fabryce Triumpha w Tajlandii, a następnie montowana w nowym zakładzie w indyjskim Chennai. Pozwali to uniknąć ceł importowych na dwóch ogromnych azjatyckich rynkach motocyklowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here