Rymowanki, głębokie przemyślenia i luźne uwagi – po raz kolejny dowiedliście, że jesteście świadomymi i odpowiedzialnymi motocyklistami, którzy kwestię bezpieczeństwa traktują priorytetowo. Ogłaszamy wyniki konkursu.

Patentów na bezpieczną jazdę nie brakuje – każdy z uczestników konkursu, który zorganizowaliśmy z Dobrymi Sklepami Motocyklowymi ma własny sposób by do celu dojechać cało i zdrowo. Część pomysłów powtarzała się – najczęściej radziliście “jeździj tak, jakby każdy chciał cię zabić”.

Nie brakowało także akcentów humorystycznych – pojawiły się rymowanki, które jednak zawsze dotyczyły sedna sprawy – czyli tego, co jest najważniejsze dla własnego bezpieczeństwa podczas podróży.

Po dokładnym sprawdzeniu kilkudziesięciu maili i komentarzy wybraliśymy trzech zwycięzców konkursu.

Miejsce 3.: Gadżety od Dobrych Sklepów Motocyklowych

Grzegorz Fiałkiewicz, za zabawną, lecz wymowną zasadę:

Albo promile, albo oktany, inaczej skutek jest opłakany.

Miejsce 2. Rękawice Held Touch

Zuzanna Kasperczyk za poruszenie ważnej kwestii kontroli własnych emocji i ambicji:

Najważniejszy patent dotyczący bezpieczeństwa to moim zdaniem znać swoje ograniczenia. Nie wolno dawać się podpuszczać innym bikerom albo próbować dorównać jakimś kozakom w grupie.

Miejsce 1. Kurs bezpiecznej jazdy

Główną nagrodę – kurs bezpiecznej jazdy, otrzymuje Marcin Markowski. Wyraził on znaną zasadę, dokonując jej głębokiej analizy. Od razu znać świadomego motocyklistę, który dobrze wie czym jest bezpieczeństwo.

Za najważniejszą zasadę bezpieczeństwa na motocyklu w polskich realiach uważam przekonanie, że nie jest ważne tylko to by być odpowiednio ubranym, mieć sprawny motocykl, dostosowywać prędkość do warunków na drodze, do tego w jakim stanie jest nawierzchnia, obieranie prawidłowej linii na zakrętach i etc. Co najmniej równie ważne jest przewidywanie jaki błąd może popełnić inny kierowca. Żeby przeżyć na polskiej drodze musimy zakładać że zagrożeniem może być dla nas każdy inny uczestnik ruchu. Wynika to przede wszystkim z niskiego poziomu szkolenia polskich kierowców, niskiej kultury na drodze, przeceniania swoich umiejętności, braku szerszego spojrzenia (wielu kierowców samochodów nie widziało jak wygląda Świat zza kierownicy motocykla) ale i takich zjawisk jak koncentrowanie się na innych dużych uczestnikach ruchu (motocykl dla wielu jest trudniejszy do dostrzeżenia, często lekceważona jest jego obecność czy źle oceniana prędkość).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za świetną zabawę! O sposobie odebrania nagród poinformujemy przez Facebooka lub mailowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here