Prawie 1000 wyselekcjonowanych oraz unikalnych aut? Pokazy najlepszych ze świata drifterów? Trzy dni samochodowego szaleństwa? Tak – to Raceism Event.

Raceism Event pojawił się we Wrocławiu w 2011 roku, kiedy takich imprez motoryzacyjnych było w Polsce bardzo niewiele. Pojawiało się początkowo kilkadziesiąt samochodów, pokazy driftu na parkingu i trwał znacznie krócej niż dzisiaj. Pomysłodawca oraz główny organizator to Adrian Kapica oraz oczywiście ekipa Raceism.com.

Dziś – Raceism Event 2019 – to znakomity festiwal motoryzacyjny, który już w tym roku zgromadził około tysiąca najciekawszych aut z Europy, USA, Kanady i Japonii. Fani oraz miłośnicy nadciągają z różnych zakątków świata, a różnorodność “językowa” była słyszalna, podczas spaceru po wrocławskim Stadionie. Wśród samochodów można było znaleźć klasyki, takie jak BMW E30 czy nasz ukochany “Maluch”, a więc Fiat 126p, oczywiście wypolerowane i dopieszczone w każdym calu, z felgami, w których można było się przeglądać. Ale oprócz nich – również niezliczona ilość superaut – takich jak McLaren 600LT czy Mercedes AMG GT. Wisienką na torcie było Ferrari Testarossa, które dotarło do Polski z samej Japonii.

Oczywiście nie zabrakło strefy driftu, gdzie na specjalnie przygotowanym torze – można było nawdychać się zapachu palonej gumy, nacieszyć uszy dźwiękami silników, a oczy – niesamowitymi pokazami driftujących specjalistów.

Raceism to trzydniowe, wyjątkowe wydarzenie, które pokazuje kulturę “stance”, kulturę miejską, ale przede wszystkich pozwala na spotkanie i wspólną zabawę właścicieli oraz pasjonatów zmodyfikowanych aut na bardzo wysokim poziomie. Atmosfera jaka tam panuje – nie jest do opisania słowami. To trzeba po prostu poczuć, od muzyki granej przez DJ, po pokazy driftu i strefę stance – wszystko ze sobą idealnie współgra. Teraz pozostaje czekać na Raceism Event 2020!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.