Wygrywasz w totka. Plan jest prosty – kupić duży motocykl i jechać w podróż dookoła świata. Tylko co wybrać? Różnorodność w tym segmencie może przyprawić o ból głowy. Oto 10 nowych podróżnych enduro.

Rynek dużych enduro, choć rośnie w siłę z każdym rokiem, zmierza w stronę bardziej estetycznych niż użytkowych potrzeb konsumentów. Rośnie ilość elektroniki i waga, maleje przydatność na bezdrożach. Powodem jest zmiana profilu klienta i, co za tym idzie, jego oczekiwań i wymagań.

Wytworzył się nowy segment motocykli: SUB czyli sport-utility-bike. Ich właściciele nie zamierzają przedzierać się  przez mongolskie stepy ani szutrowe szlaki Pamiru, ale lubią mieć tę świadomość, że bez problemu i z poczuciem satysfakcji dojadą przez las na na działkę albo chociażby do zamku Krzyżtopór po dziurawych jak polski budżet świętokrzyskich drogach.

Oto 10 nowych motocykli z segmentu podróżnych enduro. Nasze założenia to dostępność na polskim rynku i przynależność do kategorii Adventure w ofercie producenta.

1. Aprilia Caponord

Caponord

Futurystyczny kształt, znakomite prowadzenie na szosie i spory ładunek elektroniki – Caponord nie zamierza udawać, że lubi pokonywać bezdroża. Szutrową drogę łyknie jednak bez problemu. Producent zapewnia dwie wersje – “gołą”  i przystosowaną do podróży Travel Pack. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 1197 cm3, moc 125 KM. Cena 57 000 zł.

2. BMW R1200GS

R1200GS

Ikona turystyki typu Adventure i niekwestionowany król sprzedaży w segmencie. Choć popularna gelenda już dawno porzuciła marzenia o prawdziwym terenie, wciąż stanowi dla nabywców symbol przygodowego ducha, ale i prestiżu. Silnik dwucylindrowy, przeciwsobny, chłodzony cieczą. Pojemność 1170 cm3, moc 125 KM. Cena 74 000 zł.

3. Ducati Multistrada

Ducati Multistrada

Podobnie jak Caponord, Multistrada to motocykl głównie szosowy. Cztery wersje dedykowane różnym potrzebom – od czysto sportowej Pikes Peak do bardzo turystycznej Granturismo pozwolą wybrać swój motocykl idealny. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 1198 cm3, moc 150 KM. Cena 69 000 zł.

4. Honda Crosstourer

Honda Crosstourer

Okrzyknięty, naszym zdaniem niesłusznie, następcą Varadero model Crosstourer to świetny przykład nowego trendu w motocyklach Adventure – dynamiczna stylistyka i świetne własności szosowe dedykują ten motocykl utwardzonym drogom. Silnik czterocylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 1237 cm3, moc 129 KM. Cena 55 000 zł.

5. Kawasaki Versys 1000

Kawasaki Versys 1000

Większy brat bardzo udanego modelu Versys 650 to już nie funbike – to poważny turystyk z poważnym silnikiem. Niestraszne mu dziurawe drogi i szutrowe objazdy, a i przez las kawałek przejedzie bez lęku. Silnik czterocylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą. Pojemność 1043 cm3, moc 118 KM. Cena 49 000 zł.

6. KTM 1190 AdventureKTM 1190 Adventure

Model, który wywołał u fanów austriackiej marki reakcje od rozczarowania do oburzenia. Konserwatywni użytkownicy załamywali ręce nad utratą własności terenowych, a tymczasem 1190 Adventure to przede wszystkim znakomity motocykl szosowy z możliwością wjazdu w lekki teren. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 1195 cm3, moc 148 KM. Cena 55 000 zł.

7. Moto Guzzi Stelvio

Moto Guzzi Stelvio

Nieco egzotyczny w naszym kraju model z bardzo motocyklową nazwą. Znakomity design, świetny V-twin i napęd kardanem gwarantują ekscytujące podróże. Konserwatystów ucieszą z pewnością chłodzenie powietrzem i szprychowe koła. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony powietrzem. Pojemność  1151 cm3, moc 105 KM. Cena 60 000 zł.

8. Suzuki V-Strom 1000

Suzuki V-Strom 1000

Ubiegłoroczna nowość trafia powoli do salonów. Suzuki stworzyło motocykl, którego celem nie jest wyścig o osiągi i elektroniczne gadżety a dostarczenie bikerowi frajdy z podróżowania i zapewnienie niezawodności. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 1037 cm3, moc 101 KM. Cena 47 000 zł.

9. Triumph Tiger Explorer 1200

triumph-tiger-explorer-1200

Nazwany przez dziennikarzy GS-Killer Explorer miał oczywisty cel – odebrać jak najwięcej klientów liderowi segmentu, BMW R1200GS. Plan się powiódł średnio, bo mimo niezwykłego podobieństwa kształtu, zarówno wizerunek marki, jak i konstrukcja były całkowicie odmienne od gelendy. Silnik trzycylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą. Pojemność 1215 cm3, moc 137 KM. Cena 52 000 zł.

10. Yamaha Super Tenere

Yamaha Super Tenere

Duża Teresa z każdym liftingiem dostaje coraz to nową porcję świeżej elektroniki. Na pewno wpływa to korzystnie na wizerunek Yamahy jako nowoczesnego producenta, ale wciąż oddala motocykl od rajdowego dziedzictwa. Silnik dwucylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą. Pojemność 1199 cm3, moc 110 KM. Cena 60 000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.