Traktor zajeżdża drogę na skrzyżowaniu. Biker kładzie motocykl by ocalić życie

-

Są sytuacje, w których nawet najlepsze hamowanie awaryjne nie zda się na nic. Kiedy wiemy już, że nie damy rady zatrzymać się przed przeszkodą, można liczyć tylko na łut szczęścia. I tylko dzięki szczęściu z życiem uszedł bohater naszego filmu.

W chaotycznym ruchu drogowym zdarzają się przypadki, wobec których umiejętność awaryjnego hamowania czy omijania przeszkód nie zda się na nic. Z taką sytuacją mamy do czynienia na filmie. Na skutek stłuczki lub innego problemu samochody są zmuszone jechać prawą stroną.

Motocykl vs traktor

Kierowca koparko-spycharki postanawia jednak ominąć stojące samochody z lewej strony, wyjeżdżając wprost na czołówkę z pędzącym na wczesnym zielonym motocyklem. Motocyklista, który widzi nagle na swoim pasie ruchu ciężki traktor może tylko położyć motocykl.

Maszyna przyjmuje impet uderzenia, a on sam o centymetry mija lemiesz spychacza. Dzięki temu (i dzięki motocyklowej odzieży) chłopakowi udaje się wyjść z wypadku tylko z lekkimi potłuczeniami i otarciami.

Formalnie winę za wypadek ponosi oczywiście nieuważny kierowca spycharki. Crossowy motocykl nie ma jednak nawet reflektora, a sam biker – odblaskowej kamizelki.

Być może więc motocyklista uniknąłby wypadku gdyby zadbał o własną widoczność, dojeżdżając do skrzyżowania zmniejszył prędkość i zachował koncentrację. Widząc na drodze podejrzaną sytuację lepiej zachować czujność.

ANALIZA WYPADKU

Warunkiskrzyżowanie ze światłami, grupa aut tarasuje drogę

Nawierzchniamokry asfalt

Motocyklcross/enduro

Pogodadeszczowa

Głównybłądzbyt duża prędkość

Inne błędy brak światła, brak kamizelki, brak koncentracji

Konsekwencjeuszkodzenia motocykla

Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem dochodzi jeszcze – rzecz jasna trudna do ustalenia – rzeczywista prędkość motocyklisty w trakcie tuż przed skrzyżowaniem i bezpośrednio na nim. Sądząc po piasku/zanieczyszczeniu jezdni obrany przez motocyklistę kurs “na wprost” był nietypowy w tym miejscu – nie widać rozjeżdżenia przez inne pojazdy. Osobiście, przyznaję czasem jestem przesadnie ostrożny, jechałbym tam wolniej spodziewając się niespodzianek. Każda nietypowa sytuacja na drodze wykluwa jakiegoś kierowcę z nietypowym podejściem do sprawy, według mnie ostrożność przynajmniej x2 jak nie x5.

    Inna sprawa że rodzaj zastosowanej kamerki może zakłócać odbiór prędkości i ją zawyżać dla oglądającego.

    Nie dowiemy się niestety też czy może motocyklista nie jechał za szybko, zobaczył w ostatniej chwili ów piasek i postanowił jechać prosto aby nie położyć się w zakręcie. Wówczas pojawił się jeszcze rezolutny traktorzysta i faktycznie całe szczęście, że motocyklista nie dupa bo w ciuchach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Traficar – twój codzienny samochód bez zobowiązań [carshering]

W dynamicznie zmieniającym się świecie coraz więcej osób zwraca się ku nowoczesnym rozwiązaniom, które oferują wygodę i elastyczność. Jednym z nich, które dotyczy naszej...

Prymusi sezonu 2023. Pięć najlepszych motocykli, które testowałem w tym roku [felieton, zestawienie]

Dzieci już od prawie miesiąca męczą tabliczkę mnożenia i zastanawiają się, o co chodziło poecie sprzed kilkuset lat. W dziedzinie imprez motocyklowych królują wielokrotne...

Czy polskie autostrady rzeczywiście stały się śmiertelnie niebezpieczne? Emocjonalny list ojca po fatalnym wypadku na A1

Choć nie brakuje innych spraw mocno dzielących Polaków, to kwestia zachowania się na autostradach jest jednym z głównych tematów zapalnych. Problemem jest nie tylko...

Motocyklami Kayo na biegun północny

Jednoślady to bardzo uniwersalne pojazdy. Można nimi wyskoczyć do kawiarni, pojechać do Rumunii, wybrać się w podróż do Mongolii, a nawet na… biegun. Na...

Nowe BMW F 900 GS Adventure. Klasa średnia, klasa premium [opis, prezentacja, dane techniczne]

W najnowszej wersji BMW F 900 GS Adventure średnia jest tylko klasa pojemnościowa, choć przecież 895 cm3 i 105 KM to wartości więcej niż...