Molot to koncepcyjny motocykl zaprojektowany przez zdolnego rosyjskiego designera, Igora Chaka. Oprócz powalającego muskularnego wyglądu projektant podarował mu ogromny ładunek nowoczesnej technologii.

Podstawą projektu Molota była Honda CBR1000RR. Jednym z najważniejszych założeń Igora Chaka był najwyższy stopień bezpieczeństwa. Za futurystycznymi ostrymi liniami nadwozia ukryte są innowacyjne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Molot (1)

Molot to pierwszy motocykl wyposażony w system hamowania awaryjnego, znany z nowoczesnych samochodów. Dzięki zastosowaniu małych kamer zintegrowanych z nadwoziem jest on w stanie wykryć przeszkody i rozpoznać, czy wymagane jest nagłe hamowanie. W takim przypadku komputer pokładowy ostrzega kierowcę przez delikatne wibracje kierownicy i zapalenie lampki kontrolnej na desce rozdzielczej.

Molot (13)To nie wszystko: na pokładzie Molota znajduje się system elektroniczny, wyposażony w czujniki obrotu i żyroskopy. Współpracuje on z przepustnicą i układem hamulcowym by w razie nagłej utraty przyczepności przywrócić stabilność i sterowność motocykla.

Molot (10)Rosyjski koncept Molot, choć może zachwycić designem i technologicznym zaawansowaniem, ma jednak jedną wadę – istnieje na razie tylko jako cyfrowe dane.

Molot (3)

Molot (4)

Molot (5)

Molot (6)

Molot (7)

[sam id=”12″ codes=”true”]Molot (8)

Molot (11)

Molot (12)

Molot (14)

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.