[sam id=”24″ codes=”true”]Dość placu! – powiedziała Magda, a my także odetchnęliśmy z ulgą. Czas na prawdziwy chrzest bojowy i jazdę w gęstym ruchu miejskim. Magda jest nieustraszona, więc z pewnością da sobie radę. Tylko czy instruktorka wytrzyma…

Nareszcie pojawiły się widoki na wyjazd na miasto, ale instruktorka Bożena jest nieugięta “chcesz jechać na miasto pokaż, że potrafisz cały plac bez błędu”. Tak więc zaliczam po kolei każdy element placu. Czuję presję, zaczynam się denerwować, tak bardzo chcę już na miasto. Wszystko po kolei obsługa, ósemka, wolny i szybki slalom, ominięcie przeszkody i hamowanie. Hurra, udało się jedziemy na miasto.

[sam id=”11″ codes=”true”]

DSC_8286

Najpierw muszę założyć słuchawkę, żeby słyszeć co do mnie mówi Bożena. Łączność jest, więc powoli ruszamy. Ja na motocyklu przodem, za mną instruktorka samochodem. Techniki szkolenia na  mieście są różne i każda ma swoje plusy i minusy.

Widziałam już kursanta i instruktora jadących na motocyklach jeden za drugim, ale też jadących na jednym motocyklu, tak jest np. w Czechach.  Ja jednak najpewniej czuję się w wersji motocykl – samochód, bo wtedy samochód tworzy pewnego rodzaju zabezpieczenie z tyłu. Z drugiej strony ważne jest doświadczenie instruktora w jeździe motocyklem, a wtedy nawet w samochodzie może nam służyć pomocą.

DSC_8299

Wyjeżdżamy z placu i powoli wjeżdżamy na drogę publiczną; mam stresa. Każdy metr to dla mnie nowe doświadczenie. Dojeżdżam do skrzyżowania i zonk, zero widoczności z lewej, co prawda jest lustro, ale w stresie niewiele widzę. Muszę pamiętać, że wyjechać muszę ja i samochód.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Bożena wspiera mnie przez interkom. Powoli wyjeżdżam i jadę. Na każdym skrzyżowaniu mam obawy i czekam na wolne, aż po horyzont. Denerwuje mnie to jeszcze bardziej, bo kto to widział tak blokować skrzyżowanie. Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.

DSC_8330

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.