Wygoda, prestiż i ogromny moment obrotowy. Prezentujemy siedem fabrycznie nowych cruiserów z naprawdę dużymi silnikami. Turystyka to dla nich zadanie drugorzędne. Ich głównym zadaniem jest zadawać szyku.

Nic nie zastąpi pojemności – mawiają Amerykanie. Choć na te słowa każdy właściciel Kawasaki GTR1400 czy Yamahy FJR1300 uśmiechnie się z dumą, o tym co naprawdę znaczy “duża pojemność” może powiedzieć ktoś, kto jeździ Triumphem Rocketem lub Hondą GoldWing.

[sam id=”11″ codes=”true”]

W dzisiejszym zestawieniu siedem potężnych cruiserów, których momenty obrotowe pasują bardziej do lokomotywy niż do motocykla. Podczas układania zestawienia kierowaliśmy się osobistymi preferencjami. Każdym z tych motocykli chcielibyśmy wybrać się w podróż na Lazurowe Wybrzeże. Każdy z motocykli można kupić w Polsce od oficjalnego dealera marki.

1. Harley-Davidson Softail Deluxe

Harley-Davidson Softail Deluxe

Amerykanie mają chyba najbogatszą ofertę cruiserów spośród wszystkich producentów. Model Softail Deluxe wybraliśmy ze względu na jego klasyczny wygląd i muskularną budowę. Dysponujące nieco większymi silnikami modele z linii CVO uznaliśmy za nieco przekombinowane. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony powietrzem. Pojemność 1690 cm3, moc 79 KM. Cena 72 000 zł.

2. Honda Gold Wing F6C

Gold-Wing-F6C-2014-Valkyrie-14

W ofercie Hondy nie znajdziemy już niestety modelu VTX1800. Zamiast tego Japończycy proponują nam swojego nowego cruisera GoldWing F6C, który w USA nosi nazwę Valkyrie. Choć podobieństwa do klasycznego przodka kończą się na sześciocylindrowym silniku, strasznie nas ciekawi jak to jeździ. Silnik sześciocylindrowy, przeciwsobny, chłodzony cieczą. Pojemność 1832 cm3, moc 118 KM. Cena ok. 90 000 zł.

3. Kawasaki VN1700 Classic

Kawasaki VN1700 Classic

Baaaardzo zacny klasyczny cruiser, którego możemy kupić w kilku wersjach wyposażenia zależnych od naszych motocyklowych potrzeb. Przekonuje sprawdzona konstrukcja i bardzo męski, muskularny styl. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 1700 cm3, moc 74 KM. Cena 56 900 zł.

4. Suzuki M1800

00_m1800r

Podobnie jak Kawasaki, tak i duży mrówkojad trzyma standardy starej dobrej szkoły klasycznych cruiserów. Jak widać dobre wzory nie wychodzą z mody. W odróżnieniu od Kawy M1800 ma jednak znacznie większą moc. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony cieczą. Pojemność 1783 cm3, moc 125 KM. Cena 54 500 zł.

5. Triumph Rocket III

Triumph Rocket III

Tak, wiemy. Powinien się tutaj znaleźć Thunderbird Storm. Ale skoro mieliśmy do wyboru mniejszą lub większą pojemność, bez wahania wybraliśmy model Rocket III. Ten motocykl po prostu miażdży konkurencję swoim wielkim trzycylindrowym silnikiem, a moment obrotowy, wynoszący 221 Nm zwija asfalt. To nie jest motocykl dla każdego. Silnik trzycylindrowy, rzędowy, chłodzony cieczą. Pojemność 2294 cm3, moc 148 KM. Cena 71 900 zł.

6. Victory Hammer 8-Ball

Victory Hammer 8-Ball

Właścicielem marki Victory jest amerykański koncern Polaris – ten sam, który wskrzesił niedawno legendarną markę Indian. Panowie z Polarisa kochają motocykle, a Victory jest tego znakomitym przykładem. Motocykle te to absolutna klasyka amerykańskiej motocyklowej filozofii opakowana w świeży design. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony powietrzem. Pojemność 1731 cm3, moc 92 KM. Cena 64 600 zł.

7. Yamaha XV1900 Midnight Star

yamaha-xv-1900-midnight-star-03

Na szczęście Yamaha wzorem Hondy nie zdecydowała się porzucić klasycznego kształtu cruisera dla plastikowych eksperymentów. Co więcej, model XV otrzymał w ubiegłym roku bogate turystyczne “odzienie”, które czyni z tego modelu niemal wzorowego turystyka. Silnik dwucylindrowy, widlasty, chłodzony powietrzem. Pojemność 1854 cm3, moc 90 KM. Cena 68 400 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.