Wreszcie pojawiło się rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorstwo może uniknąć kłopotów finansowych związanych ze spłatą leasingu. Happy Miles to pierwszy taki leasing, w którym wysokość raty uzależniona jest od sytuacji firmy. Na czym to polega?

Standardowy leasing jest umową, w ramach której leasingodawca przekazuje w użytkowanie pojazd leasingobiorcy w zamian za raty miesięczne w ustalonej wysokości (adekwatnej m.in. do opłaty wstępnej, wartości pojazdu, okresu leasingu). Chociaż dla przedsiębiorcy miesięczna rata leasingu jest kosztem stałym, w niektórych przypadkach może okazać się niewspółmiernie wysoką w porównaniu do tego, w jakim stopniu pojazd w danym okresie jest użytkowany. W praktyce oznacza to, że w niektórych miesiącach firma musi zapłacić za leasing, mimo że nie korzystała z pojazdu.

W Happy Miles raty liczą od kilometrów

Standardowy leasing z reguły jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla obu stron umowy, jednak z większą korzyścią dla leasingodawcy. Leasingobiorca może na tym stracić, jeśli samochód nie będzie systematycznie eksploatowany, np. w wyniku przestojów, zmniejszonego zapotrzebowania na usługi czy choroby / urlopu pracownika.

Alternatywnym rozwiązaniem jest Happy Miles – leasing uważany za przełom w tej branży. Jego istotą jest rata miesięczna, której wysokość ściśle wiąże się z aktualnym przebiegiem pojazdu. W praktyce oznacza to tylko tyle: płacisz tylko wtedy, gdy jeździsz. Co prawda, przedsiębiorca zobowiązany jest do uregulowania comiesięcznej opłaty stałej, jednak jej wysokość jest nawet kilkakrotnie niższa w porównaniu ze standardową ratą leasingową.

Ile to kosztuje?

W Happy Miles o kosztach leasingu decyduje w dużej mierze przedsiębiorstwo. Im rzadziej wykorzystywany jest samochód, tym rata leasingowa niższa – dzięki temu można w prosty sposób uniknąć utraty płynności finansowej.

Przykładowa kalkulacja została stworzona dla nowego Opla Astry z szacowanym rocznym przebiegiem 20 tys. km. Leasing na 60 miesięcy. Wpłata własna 10%, a wykup wynosi 8%.

W takim przypadku stałe koszty miesięczne wyniosą zaledwie 235,22 zł.  Do tej kwoty zostanie doliczona opłata za każdy przejechany kilometr w wysokości 0,38 zł.

Gdyby przedsiębiorca zdecydował się na standardowy leasing, jego miesięczna rata wyniosłaby ok. 870 zł. Taki sam koszt musiałby ponieść – bez względu na to, czy i jak często korzystał z pojazdu w danym okresie rozliczeniowym czy nie.

Happy Miles – leasing powiązany z sytuacją w firmie

Jeżeli samochód użytkowany jest na co dzień, wówczas koszty leasingu Happy Miles najprawdopodobniej będą porównywalne z kosztami standardowej oferty leasingowej. Jednak przewagą modelu wprowadzonego przez Grupę Idea Bank jest możliwość dostosowania wysokości raty leasingowej do aktualnej sytuacji w firmie. Jeżeli przedsiębiorstwo ma chwilowy przestój lub pracownicy chorują / przebywają na urlopie, nie trzeba płacić wysokich kwot za pozorne użytkowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.