Kanadyjscy dealerzy BMW wzywają do serwisów posiadaczy kilku modeli tej marki z powodu usterki sterownika silnika. Choć o potencjalnych problemach w Europie na razie nie słychać, doświadczenie wskazuje, że to kwestia czasu.

Problem wychwyciły tradycyjnie wyczulone na usterki kanadyjskie służby. Podczas jednego z audytów stwierdzono, że w niektórych modelach sterownik silnika (ECU) został źle zaprogramowany.

Na skutek wady, podczas pracy na biegu jałowym i przy wciśniętym sprzęgle silnik może zgasnąć. Nie odnotowano jak dotąd żadnych niebezpiecznych konsekwencji tej usterki.

Kłopoty ze sterownikiem mogą wystąpić w modelach BMW G650GS i G650 GS Dakar wyprodukowanych w latach 2013 – 2015. Dotyczy to także modeli z rocznika 2016.

bmw g650gs wezwanie (1)Na stronie UOKiK nie ma dotąd informacji o planowanej akcji naprawczej. Jeśli się ona pojawi, poinformujemy o tym.

3 KOMENTARZE

  1. Cytując resztę komunikatu ze strony Healthy Canadians zatrzymanie silnika może prowadzić do utraty stabilności motocykla, obrażeń i/lub szkód mienia. Szkoda, że propagowanie takich informacji jest w pewien sposób cenzurowane przez producentów – miałem kiedyś bloga, w jednej z umów nt. promocji odnalazłem fragment o zerwaniu jej jeśli będę publikował wiadomości szkodzące wizerunkowi owej firmy. Gdy dopytałem chodziło m.in. o tego typu wieści. Umowy nie podpisałem :P

    “An engine stall could lead to a loss of stability of the motorcycle, which could increase the risk of a crash causing injury and/or property damage.”

  2. Nie ma takiego modelu jak g650gs Dakar …model f650gs Dakar był produkowany do 2007 roku …zapewne chodzi o g650gs SERTAO Następcę kultowego dakara ;)

    • Unstoppable – faktycznie, w kanadyjskiej ofercie BMW Motorrad, podobnie zresztą jak w europejskiej, nie występuje model Dakar. Błąd popełniły kanadyjskie służby techniczne, które – zapewne z rozpędu – nazwały wersję Sertao Dakarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.