Małym jednośladem można już jeździć z prawem jazdy kategorii B. Ale który wybrać? Wiadomo, że musi mieć maksymalnie 125 cm3 i automatyczną skrzynię. Wybraliśmy 10 sprzętów, które spełniają warunki nowej ustawy.

Niezależnie od tego czy uważamy ten przepis za słuszny czy nie, faktem jest, że rozszerzenie uprawnień posiadaczy kategorii B jest faktem. Sprzedawcy i producenci już zacierają ręce prześcigając się w coraz to lepszych ofertach, a egzaminatorzy biadolą utyskując na zagrożenia związane z dopuszczeniem do ruchu nieprzygotowanych kierowców oraz na utratę części zysków.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Wybór jednośladów, które spełniają założenia nowej ustawy jest całkiem spory – oprócz skuterów, które są tutaj najbardziej oczywistym wyborem, znaleźliśmy także coś, co przypomina motocykl. Wszystkie pojazdy w zestawieniu mają silnik o pojemności mniej więcej 125 cm3 i automatyczną skrzynię biegów.

1. Rieju Cityline

Rieju CitylineBardzo fajnie wystylizowany skuter hiszpańskiej marki. Model z silnikiem 125 cm3 to nowość – dotychczas oferowano Cityline z silnikiem 300 cm3. Mniejsza jednostka napędowa pochodzi od Piaggio. Cena szokuje, tym bardziej, że marka nie jest szczególnie znana w Polsce. Cena: 18 900 zł.

2. Kymco Agility City

Kymco Agility CityAgility – termin, który znamy z psich zawodów, oznacza zwinność. Tak też przedstawia swój skuter tajwański producent. Agility City w porównaniu do konkurencji wygląda bardziej “miejsko” niż sportowo, ale w wielu przypadkach może to być zaletą. Cena: 6300 zł.

3. Romet White City 125

Romet White CityNowość rodzimego producenta to ukłon w stronę nowoczesnego designu. Metropolitalny styl, podobnie jak w przypadku Kymco Agility docenią zwłaszcza ci, którzy nowe uprawnienia wykorzystają przede wszystkim w ruchu miejskim. Cena: 6299 zł.

[sam id=”22″ codes=”true”]

4. Vespa Primavera 125

vespa-primaveraPrawdziwy tuz w dzisiejszym zestawieniu. Ubiegłoroczna nowość Vespy urzeka klasycznym, nieprzekombinowanym stylem i ponadczasową elegancją. Zaskakują nowoczesne technologie upchane pod osłonami, a cena raczej zniechęca. Cena: 16 990 zł.

5. Honda PCX125

Honda PCXPCX nie pozostawia wątpliwości, że jego odbiorcami są ludzie o sportowym zacięciu. Mimo skromnej mocy agresywne linie sugerują, że pod plastikami drzemie ogromna moc. Wygodne siodło pozwoli na dalszą podróż w weekend bez wyrzeczeń. Cena: 12 700 zł.

6. Sym GTS 125

Sym GTS 125Tajwański Sym GTS to turysta pełną gębą. Superwygodne siedzenie, wysoka turystyczna szyba i parę innych przydatnych w dalszych wyjazdach gadżetów sprawiają, że ten sprzęt polubią amatorzy weekendowych wypadów. Cena: brak informacji.

7. Aprilia SR Motard 125

Aprilia SR MotardŁadny skuter włoskiej Aprilii próbuje prężyć sportowe muskuły, ale w kwestii designu do modelu SRV850 jeszcze mu sporo brakuje. Nadrabia za to malowaniem nawiązującym do sportowych maszyn. Cena: 9500 zł.

[sam id=”22″ codes=”true”]

8. Sachs Madass 125

Sachs Madass 125Oto przykład, że wśród jednośladów spełniających warunki nowej ustawy można znaleźć coś, co nie jest skuterem. Sachs Madass 125 przypomina motocykl, choć jego “rurowy” design trochę szokuje. W mieście Sachs może okazać się znakomitym kompanem. Dostępna jest wersja z automatem. Cena: 6999 zł.

9. Yamaha Majesty 125

Yamaha_Majesty S (1)Świeżutka nowość Yamahy pojawiła się dokładnie wtedy, kiedy posłowie przegłosowali nowelizację. Znakomity design nadaje skuterowi dynamiki, a wygodne siodło zachęca do dalszych podróży. Cena: 13 900 zł.

10. Suzuki Burgman 125

Burgman 125Najmłodszy z rodzeństwa Burgmanów nie cierpi na kompleks młodszego brata. Mimo najmniejszej pojemności silnika, godnie dotrzymuje większym braciom kroku w dziedzinie komfortu i jakości wykonania. Niestety, także kosztów zakupu – to drugi najdroższy jednoślad w zestawieniu. Cena: 17 000 zł.

[sam id=”11″ codes=”true”]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.