Alex Chacon, podróżnik i organizator wypraw motocyklowych objechał ziemię pięć razy. Łączna długość jego wypraw osiągnęła ponad 200 tysięcy kilometrów, czyli pięciokrotność obwodu kuli ziemskiej.

Alexa Chacona znamy z niezwykłego filmu, który w zaskakujący sposób dokumentował podróż przez obie Ameryki. Najnowsza produkcja firmowana nazwiskiem znanego podróżnika, zatytułowana “Nowe Dzienniki Motocyklowe” nawiązuje do dzienników Che Guevarry, a przedstawia historię podróży, które Alex odbywał na całym świecie.

Nowe Dzienniki Motocyklowe

Projekt rozpoczął się tuż po ukończeniu przez Alexa studiów na Uniwersytecie w Teksasie. Celem pierwszych wypraw było zbieranie funduszy dla dzieci z Ugandy. Założeniem podróżnika był minimalizm – Alex zabierał tylko najniezbędniejsze ubrania, namiot i śpiwór. Najważniejszym akcesorium była zawsze kamera ze specjalnym wysięgnikiem, dzięki której możemy podziwiać niewiarygodne ujęcia z tras. Wyprawy zajęły Alexowi łącznie 600 dni, w czasie których odwiedził 36 krajów na pięciu motocyklach.

[sam id=”11″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.