Honda planuje emeryturę dla swojego zasłużonego turystyka – modelu ST1300 Pan European. Jego następca jako bazę wykorzysta cruisera CTX1300. Stylistyka nowego motocykla nawiązywać będzie do F6B i F6C GoldWing.

Kilka lat temu Honda wpadła na świetny pomysł by na podstawie jednej platformy zbudować kilka modeli różniących się specyfiką i przeznaczeniem. Pierwszym modelem z tej serii był NC700, który doczekał się miejskiej wersji NC700S i lekko uterenowionej NC700X.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Ten pomysł projektanci Hondy chcą wykorzystać także w przypadku innych klas. Następca legendarnej “paneuropy” będzie zbudowany na bazie modelu CTX1300 ze stylizacją zmienioną dla lepszego dopasowania do typowo turystycznych modeli F6B i F6C.

CTX1300Choć Honda oficjalnie nie potwierdza tych informacji, nadal nie przedstawiono wersji Pan European na rok 2014 i prawdopodobnie do tego nie dojdzie. Poza tym prezentacja następcy ST1300 byłaby dla Hondy naturalna – przestarzały model zastępowany jest nowym, lepszym, zbudowanym na istniejącej platformie. Oznacza to mniej kosztów, które ograniczają się do zewnętrznej stylizacji i drobnych korekt w nastawach silnika i zawieszeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.