Działające na rynku wypożyczalnie aut mają coraz bogatszą ofertę. Z usług tego rodzaju firm korzystają zarówno zwykli turyści, jak i biznesmeni, inwestorzy, przedsiębiorcy czy pracownicy odbywający wyjazd służbowy. Niezależnie od celu podróży, decydując się na wypożyczenie samochodu warto pamiętać o wymogu spełnienia pewnych obowiązków.

Stosowanie się do regulaminu wypożyczalni

Każda wypożyczalnia samochodów posiada swój wewnętrzny regulamin, który w określony sposób zabezpiecza jej interesy. Ustalone w nim wymogi nie są przepisami prawnymi, jednak podpisując umowę klient wyraża na nie zgodę. Wynika to z faktu, że konsekwencje nieprawidłowego eksploatowania pojazdu ponosi przede wszystkim właściciel. Posiadająca rozbudowaną ofertę wypożyczalnia aut Gdańsk to miejsce, gdzie wynegocjować można bardzo korzystne warunki umowy.

Spełnienie wymogów najmu

Dolna granica wieku najemcy jest zwykle indywidualnie ustalana przez wypożyczalnię aut, jednak najczęściej wynosi 20 lub 21 lat. Większość firm pomija górną granicę wieku, jednak w szczególnych przypadkach pojazd może wynająć osoba licząca maksymalnie 70 lat. Obowiązkiem najemcy jest także posiadanie prawa jazdy przynajmniej od roku. Ze względów bezpieczeństwa, klient może być poproszony o okazanie dokumentu potwierdzającego uzyskiwanie stałego dochodu lub wyciągu z rachunku bankowego. W dziedzinie usług, które oferuje wypożyczalnia aut Gdańsk dysponuje wieloma interesującymi modelami.

Znajomość przepisów

Najemca zyskuje dostęp do samochodu na czas wynajmu, jednak w świetle prawa właścicielem pojazdu pozostaje wypożyczalnia. Prawo do prowadzenia auta ma jedynie osoba do tego uprawniona, czyli klient. Samochód nie może być zatem udostępniony żadnej osobie postronnej, a szczególnie niepełnoletniej lub nieposiadającej prawa jazdy. Jeżeli w okresie przypadającym na wynajem auto wykorzystane zostanie do popełnienia przestępstwa, odpowiedzialność ponosi najemca. Przed podpisaniem umowy konieczne jest zatem przedstawienie dowodu tożsamości oraz prawa jazdy, koniecznie w kategorii odpowiadającej wynajmowanemu pojazdowi.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.