Łącząc kultową, amerykańską markę ze sportowymi motocyklami skazujemy się na lincz, w szczególności bijący od właścicieli Harleya-Davidsona. To co kiedyś było praktycznie niemożliwe, a nawet nikt nie śmiał o tym głośno mówić, już niedługo może okazać się rzeczywistością. W sieci pojawiły się przecieki, które mówią o tym, że amerykanie planują wyprodukować nowy, wysokoobrotowy i szybki motocykl.

Najnowszy i pionierski sportowy motocykl ze stajni Harleya-Davidsona ma być hołdem dla klasycznego modelu VR1000, produkowanego w latach 90-tych. Co ciekawe, prócz samych szkiców przedniej czachy, powstał również, co może być zaskakujące – model z gliny, który rzekomo ma odzwierciedlać nadchodzącego superbika. Z tego co udało nam się ustalić, za cały projekt mają odpowiadać inżynierowie odpowiedzialni za produkcję elektrycznego Livewire, co dodatkowo może potwierdzać te plotki. Pomimo tego, że na ten moment ukazano tylko przednią owiewkę, możemy domyślać się co będzie napędzać nowy model HD. Naszym zdaniem będzie to V-twin chłodzony wodą, co wydaje się najbardziej prawdopodobną wersją, za sprawą bocznych otworów wentylacyjnych. Natomiast nowy reflektor łudząco przypomina ten, montowany w znanym nam Fat-Bobie.

Projekt stworzony przez amerykańską markę pod nazwą More Roads to Harley-Davidson sprzyja wskrzeszeniu nowego modelu VR, ponieważ w dużej mierze opiera się na opracowaniu nowej serii silników DOHC V-twin chłodzonych wodą. Kultowy VR1000 był pierwszym motocyklem HD, który miał taką jednostkę i pomimo tego, że nigdy nie osiągnął spektakularnych wyników, na stałe wpisał się w historię marki.

Nawet jeśli Harley nie podąży drogą tych szkiców, to możemy być pewni, że w bliższych lub dalszych planach rozwoju firmy pojawia się światełko w tunelu dla fanów marki, którzy czekają na model sportowy. Jesteśmy pewni, że koncern wydaje ogromne pieniądze na stworzenie motocykla sportowego, który ma rozpocząć etap zakończony ponad 10 lat temu – zamknięcie fabryki Buella.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.