Nowy Triumph Tiger 1050 GT został sfotografowany podczas jazd testowych. To zapowiedź kolejnego w ofercie Triumpha średniej klasy turystyka. Wraz z nadchodzącym modelem Street Triple GT zajmą one miejsce nieobecnego modelu Sprint GT.

Triumph zaplanował na koniec tego roku prawdziwą ofensywę. Po prezentacji całkiem nowych wersji modelu Bonneville, zapowiedzi nowego Tigera Explorera i Street Triple GT okazało się, że Hinckley pracuje nad jeszcze jednym motocyklem – turystyczną wersją Tigera Sport 1050.Zdjęcia opublikowane na portalu bennets.co.uk przedstawiają kompletnie przygotowaną do turystyki wersję popularnego motocykla. Zmiany w stosunku do protoplasty nie są jednak duże – ograniczają się do rozbudowanych bocznych owiewek i regulowanej szyby.

Triumph Tiger GT(2)Do napędu Tigera GT posłuży dobrze znany, trzycylindrowy silnik o pojemności 1050 cm3, nieco zmodyfikowany dla spełnienia surowej normy ekologicznej Euro 4. Ze zdjęć wynika, że nowy jest układ wydechowy i kilka detali, jak na przykład pokrywa sprzęgła. Z całą pewnością na pokładzie znajdzie się także system kontroli trakcji.

Triumph Tiger GT(1)Tiger GT wraz z innym planowanym turystykiem średniej klasy – Speed Triple GT zastąpią w ofercie Triumpha model Sprint GT, który na wielu rynkach musiał zniknąć z oferty na skutek coraz surowszych regulacji dotyczących emisji spalin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.