Szaleńcza jazda na jednym kole wśród samochodów, ogromne prędkości i rozbawiona widownia – to nie pokaz motocyklowego stuntu ani zmagania na torze wyścigowym, ale “patelnia” – jeden z najniebezpieczniejszych odcinków Zakopianki.

Do naszej redakcji trafił film pod tytułem MotoGP Chabówka. Szczerze mówiąc nie bardzo wiemy co o nim myśleć. Tak ryzykowne zachowania na drodze, jakie z dumą prezentują twórcy filmu, stoją w sprzeczności ze wszystkimi zasadami, jakimi na co dzień kierujemy się jako motocykliści.

Z drugiej strony można takie zachowanie tłumaczyć brakiem dostatecznej ilości miejsc, gdzie można wykorzystać możliwości sportowych motocykli. Jedyny profesjonalny tor wyścigowy znajduje się w Poznaniu, a nie każdy może pozwolić sobie na cotygodniową wizytę na drugim końcu Polski.

Patelnia2Czy jednak motocyklowa pasja wymaga podejmowania tak strasznego ryzyka? Na wspomnianym odcinku – patelni – doszło do bardzo wielu wypadków, specjaliści ruchu drogowego uważają to miejsce za jedno z najniebezpieczniejszych w Polsce.


 

Ryzykowna jazda i narażanie innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo kształtują także bardzo niekorzystny wizerunek motocyklisty i stanowią dla policji pretekst do działań prewencyjnych, a te dotykają w głównej mierze odpowiedzialnych bikerów. Wystarczy wspomnieć niedawną obławę zorganizowaną w Krakowie.

Patelnia ChabówkaMy zdecydowanie odcinamy się od takiego stylu jazdy. A jakie jest wasze zdanie? Czekamy na opinie w komentarzach.

 
Patelnia

Patelnia Chabówka – mapa

9 KOMENTARZE

 1. Nie jestem motocyklistą, nie pochwalam tego typu jazdy, ale zobaczcie co robią: odcinkowy pomiar prędkości, kamery przejazdu na czerwonym… Zakładają społeczeństwu coraz ciaśniejszy kaganiec, a bunt jest wprost proporcjonalny do wprowadzania rygoru! Na patelni dali zakaz wjazdu na drogę, na której organizowano zloty, przyjeżdżały patrole i czepiały się o byle co. Wiele ludzi przyjeżdżało porozmawiać ze znajomymi, pośmiać się, poza tym jeśli motocykliści stali na bocznej drodze i rozmawiali to raczej nie zapie****ali po zakopiance? Czy coś źle myśle? Na tym filmie widać jaki sukces odnieśli nasi dzielni policjanci… Chyba tylko w ich statystykach. Pozdrawiam.

 2. J dobrze że policji tam nie było bo ucieczki przed pałami to pewnik a ich skutki mogłyby być tragiczne.Jest wiele miejsc gdzie można szlifować i chełpić się umiejętnościami jazdy na kole bez stwarzania zagrożenia innym uczestnikom ruchu. Czy uważacie ,że wyprzedzanie z różnicą ok. 100 km i jękiem 12-14 tyś obr. rodzinki w puszce jest dla nich równie ekscytujące co dla was. Z automatu mamy wszyscy w wyprzedzanej w ten sposób puszce śr. 2-4 wrogów i to jest jedyny pewnik popisów między puszkami.

 3. Podziękować Rudej z Witowa ona nakręca na spotkania i jest jak jest !!! Szukają sensacji a potem płaczą bliscy bo się zabijają na barierkach ! Legendy !!!

 4. Myślicie że problem rozwiąże tor w Krakowie który nie wiadomo kiedy zostanie zbudowany (jeśli zostanie)??? Oczywiście że nie NIE rozwiąże problemu. I tak znajdą się ludzie którzy będą uprawiać taką jazdę a nie inną na drogach publicznych. Nawet jak by było milion torów w Polsce to będzie nadal powtarzał się taki proceder. W moim odczuciu jest super jak ktoś tak śmiga ale w odczuciu jak ktoś wcześniej wspomniał zwykłego użytkownika patelni (czytaj ludzi w puszkach) jest to cholernie bezsensowne, niebezpieczne i idiotyczne. Nie popieram zachowania ludzi z filmików kręconych na patelni ale też nie jestem przeciw nim (brać motocyklistów) z drugiej strony stwarzają niebezpieczeństwo dla innych uczestników drogi. A przyszły sezon na patelniach skończy się tak że będzie środowisko inwigilowane przez jakiegoś tajniaka i wszystkich tam wyłapią bo nagłaśnianie na facebook-u zlotów jest po prostu żałosnym pomysłem. Trzeba być głupkiem żeby pisać na portalach publicznych kiedy będzie “schadzka na patelni” a później płakać że przyjechała policja i pozamykała drogi, że dała mandaty, że zatrzymała dowód !!!! LWG

 5. Terror? A wybuchy w centrum miasta spowodowane przez terrorystów jak nazwiemy? :D
  Prędzej fotoradary to terror :P Choć uważam jeżdżenie na jednym kole za co najmniej niepotrzebną rozrywkę ale myślę że autor lekko przesadził…. nawet nie ma jazdy między samochodami :P
  niby gdzie mają jeździć?????

  • teddy – “Terror na Zakopiance” – to tytuł, jaki nadał temu filmowi jego autor – użytkownik “Patelnia Chabówka”, który opublikował go w serwisie Youtube.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here