Reklama

Miłośnicy motorów doskonale wiedzą, że do czerpania satysfakcji z ich ulubionego hobby nie wystarczy sam pojazd. Każdy motocyklista powinien zaopatrzyć się bowiem także w odpowiedni strój, który zapewni mu wygodną i bezpieczną jazdę. Jakie elementy powinny wchodzić w jego skład i jakie akcesoria wybrać, aby długo i dobrze nam służyły?

 

Kurtka dla motocyklisty

Kurtka jest podstawowym elementem wchodzącym w skład stroju motocyklisty. Nie może jej zastąpić zwykła kurtka, która nie spełni swojej roli podczas szybkiej jazdy na motorze. Kurtka na motocykl powinna być wykonana z trwałych i odpornych na ścieranie materiałów, posiadać specjalny system wentylacji oraz atrakcyjny wygląd, który sprawi, że jej właściciel będzie po nią sięgał z prawdziwą przyjemnością. Szeroki wybór kurtek motocyklowych znaleźć można na MOTO-TRIP – www.motocykle-krakow.pl.

Kurtka motocyklowa powinna posiadać dodatkowe wzmocnienia na plecach, ramionach oraz łokciach, których zadaniem jest ochrona tych wrażliwych części naszego ciała podczas upadku. Motocykliści mają do wyboru tradycyjne kurtki wykonane ze skóry oraz ich odpowiedniki z materiałów tekstylnych. Te drugie będą lepszym wyborem na lato, gdyż są lżejsze oraz mniej akumulują ciepło. Kurtki materiałowe są także zwykle tańsze w zakupie, a w upalne dni można je zastąpić specjalnymi bluzami przeznaczonymi dla motocyklistów.

Kask ochronny na motor

MOTO-TRIP – www.motocykle-krakow.pl posiada w swojej ofercie także kaski, które są bez wątpienia najważniejszym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Zadaniem kasku jest ochrona jego głowy oraz umożliwienie czerpania pełnej satysfakcji z szybkiej jazdy. Aby właściwie spełnił swoją rolę, kask musi być dobrze dopasowany do głowy użytkownika. Akcesoria te występują w różnych rodzajach, wśród których znaleźć można klasyczne kaski integralne, szczękowe oraz otwarte.

Początkujący motocykliści powinni wybierać spośród kasków integralnych i szczękowych dodatkowo wyposażonych w ochronę przeciwsłoneczną oraz pinlock. Ten drugi zapobiega zaparowaniu wizjera podczas jazdy w deszczowe dni, co znacząco podnosi komfort korzystania z motocykla oraz pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo poruszania się po drogach.

Inne akcesoria motocyklowe, które warto mieć

Oprócz kurtki i kasku każdy motocyklista powinien zainwestować w zakup dobrej jakości spodni oraz rękawic ochronnych. Spodnie mogą być wykonane z różnych materiałów, począwszy od skóry, poprzez tekstylia, a kończąc na klasycznym jeansie. Istotne, aby dokładnie zakrywały nogi oraz posiadały wbudowane protektory w newralgicznych miejscach. Przydatna będzie możliwość przypięcia spodni do kurtki oraz rozpinane nogawki, dzięki którym łatwiej będzie można założyć buty.

Rękawice przydadzą się motocykliście nie tylko w chłodniejsze miesiące. Na zimę warto zakupić cieplejsze akcesoria, z kolei w lecie zamienić je na lżejsze i przewiewniejsze. Rękawice muszą być prawidłowo dobrane rozmiarowo oraz pozwolić na wykonywanie swobodnych ruchów dłoni. Szczególnie opłaca się zakup akcesoriów skórzanych, które są odporniejsze na ścieranie.

Partnerem artykułu jest MOTO-TRIP – https://www.motocykle-krakow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.