Zero promili alkoholu we krwi proponuje Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu. Urzędnicy rozpoczęli właśnie kampanię, której celem jest doprowadzenie do zmiany przepisów w całej UE.

Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu rozpoczęła starania o zmianę przepisów dotyczących dopuszczalnych limitów alkoholu we krwi kierowców. Zdaniem inicjatorów jednakowy limit w całej Europie będzie jasną i czytelną informacją dla kierowców, niezależnie z jakiego kraju pochodzą.

A przez jednakowy limit Rada rozumie nie byle co, bo okrągłe zero promili. Tymczasem w wielu krajach limit ten sięga nawet 0,8 promila – tak jest n przykład w Wielkiej Brytanii czy na Malcie. Zero obowiązuje między innymi na Słowacji, czy na Węgrzech.

Zdaniem ekspertów z Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu sztywny limit jest niezwykle nieprecyzyjnym wskaźnikiem – niektórzy kierowcy przy wartości 0,2 nie odczują nic, u innych taki stan zaburzy już prawidłowe reakcje.

Co ciekawe Europejską Radę wspiera w działaniach The Brewers of Europe – ogranizacja zrzeszająca 29 narodowych stowarzyszeń browarniczych z krajów UE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.