[sam id=”24″ codes=”true”]Yamaha, zachęcona entuzjastycznym przyjęciem trójkołowego skutera Tricity przedstawiła koncept funbike, który także wykorzystuje trzy koła. 01Gen pokazano podczas zakończonych niedawno targów Intermot.

W motocyklowym świecie niektórym twórcom powoli kończą się pomysły na nowe rozwiązania, które można upchnąć w skromnym nadwoziu motocykla. Yamaha uznała więc, że trzecie koło doskonale poszerzy możliwości rozwoju i da projektantom inspiracje do tworzenia kolejnych potrzeb klientów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Yamaha 01Gen (3)Wzorem przedstawionego nieco wcześniej skutera Tricity, 01Gen otrzymał w miejsce pojedynczego koła przedniego dwa koła, które – co ciekawe – nie poszerzają obrysu pojazdu. Słowa “jednoślad” nie używamy celowo, podobnie jak “motocykl”.

Yamaha 01Gen

Japończycy szumnie określają zmyślne kształty 01GEN mianem wyrafinowanego dynamizmu. Niestety, poza wizualizacjami bryły nie są dostępne żadne szczegóły dotyczące napędu ani innych parametrów pojazdu.

Yamaha 01Gen (2)Choć wyrafinowanie dynamiczne linie 01Gen w zasadzie nam się podobają, znacznie bardziej przypadłyby nam do gustu po zastosowaniu jednego koła z przodu. Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że trzecie koło u motocykla ma równy sens co piąte koło u wozu.

[sam id=”11″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.