Wypadki motocyklowe: motocyklista trafia pieszego podczas wyprzedzania

-

Lekkomyślność i niefrasobliwość może być bardzo groźna. Zwłaszcza kiedy występują naraz. Wypadki motocyklowe – czym może skutkować brak wyobraźni podczas wyprzedzania w mieście.

Kierowca motocykla niewiele robi sobie z przepisów drogowych. Przekraczając linię podwójną ciągłą, wyprzedza samochód bezpośrednio na przejściu dla pieszych, dodatkowo przekraczając podwójną ciągłą.

Już sam wyczyn motocyklisty jest wyjątkowo bezmyślny i nieodpowiedzialny. Pech, że biker trafia na równie bezmyślną pieszą, która postanawia przekroczyć pas ruchu w najgorszym możliwym miejscu, choć od przejścia dzieli ją zaledwie kilkadziesiąt metrów.

Pieszej oprócz ogólnych potłuczeń  krzywda się raczej nie stała. Kierowca jednośladu za swoją bezmyślność stracił prawo jazdy.

ANALIZA WYPADKU 

Warunki: ruch miejski

Nawierzchnia: asfalt

Pogoda: dobra

Motocykl: szosowy

Główny błąd:  wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Inne błędy: lekkomyślność

Konsekwencje: zniszczony motocykl, odebrane prawo jazdy

Wypadki motocyklowe: bezmyślne wyprzedzanie

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

3 KOMENTARZE

  1. ŁAŁ! Jestem w szoku! Pierwszy raz się spotykam z analizą wypadku motocyklowego przez redakcję motocyklową, gdzie winny jest motocyklista a konkretnie wytknięto mu nieprawidłowe wyprzedzanie. Już się bałem, że winny będzie pieszy, bo nie patrzył w lusterka…

  2. wina motocyklisty?? no brawo :-D, stracił prawko jeszcze większe brawo!! naciągany artykuł aby zwiększyć wejścia na stronie. nie ma to jak rzetelne dziennikarstwo – brawo po raz trzeci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY