Druga edycja Vespa Raid Maroc startuje już jutro. 30 śmiałków z całej Europy pokona najtrudniejsze odcinki marokańskich bezdroży na włoskich skuterach. Oto krótka relacja wideo z ubiegłorocznej edycji tego przedsięwzięcia. 

Pierwsza edycja rajdu odbyła się w ubiegłym roku. Trasa prowadziła przez najpiękniejsze zakątki Maroka. Zawodnicy startowali z miejscowości Nador położonej nad malowniczą laguną Mar Chica i kierowali się na południe aż do ergu Chebbi i z powrotem. Tegoroczny rajd składa się z 6 etapów po różnych nawierzchniach. Dodano również etap nocny a trasa została nieznacznie zmieniona ze względu na bezpieczeństwo i walory przyrodnicze.

Vespa Raid Maroc 2013 – relacja

Ideą tego rajdu nie jest prędkość. Wygranym nie jest ten, kto pierwszy ukończy rajd, ale ten, który zrobi najlepsze zdjęcia w określonych przez organizatora miejscach. W ciągu jednego dnia należy zrobić od 5 do 30 fotografii, za które przyznawane są punkty.

Warunkiem uczestnictwa jest wniesienie ustalonej opłaty, ukończenie 18 roku życia i ważne prawo jazdy. Do rajdu dopuszczony jest każdy skuter Vespa i Lambretta o pojemności większej niż 75 cm3.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.