Oto książkowy przykład jak pechowa może być przejażdżka motocyklowa. Nie tylko dla bikera jak widać. Kolejna analiza wypadku – tym razem ze stacjonarnej kamery na Mullholland Drive.

Wszyscy miłośnicy szlifowania kolan znają miejsce przedstawione na filmie: to The Snake – fragment drogi Mulholland w Kalifornii, jedno z najbardziej popularnych wśród bikerów miejsc w USA.

Motocykl uderza w rowerzystów


Ta owiana ponurą sławą droga przyciąga motocyklistów spragnionych wspaniałych winkli w kraju, gdzie zakręty takie jak w Europie są rzadkością. Część z nich jest po prostu ciekawa tej drogi, inni próbują zmierzyć się tutaj z adrenaliną. Zdarzają się i tacy, których wątpliwe umiejętności kwalifikują raczej do niespiesznego turlania się po osiedlu, nie zaś do porywania się na motocyklowe wyzwania.

Takim oto przykładem jest bohater dzisiejszego filmu: nie patrzy przed siebie w kierunku jazdy, tylko na przednią oponę, nie zwalnia ani nie pochyla się dostatecznie. W rezultacie z impetem uderza w dwóch rowerzystów, którzy akurat znaleźli się w jednym z najtrudniejszych miejsc The Snake.

Nie jest do końca jasne co rowerzyści robili na drodze, która ma status drogi szybkiego ruchu, ale skoro już się tam znaleźli, wypadałoby na nich uważać. Dociekaliśmy, czy może na drodze znalazły się jakieś kamienie, które biker chciał ominąć, ale wygląda na to, że przyczyną wypadku była po prostu niezdarność kierowcy motocykla.

Na szczęście, jak wynika z opisu filmu na YouTube, dla rowerzystów kraksa skończyła się tylko ogólnymi potłuczeniami.

 

ANALIZA WYPADKU

Warunki: góry

Nawierzchnia: asfalt

Pogoda: dobra

Motocykl: szosowy

Główny błąd sprawcy:  nieuwaga

Inne błędy: 

Konsekwencje: potłuczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.