Jeśli czytaliście nasz poradnik o tym jak być bezpiecznym na drodze mamy złą wiadomość. Przed takim zdarzeniem, jak to przedstawione na filmie może obronić was tylko Opatrzność albo obsesyjne spoglądanie w lusterka.

O tym, że skrzyżowanie z ruchem okrężnym, czyli popularne rondo, przysparza kierowcom trudności przekonujemy się codziennie. Nie do końca rozumiemy powody takiego stanu rzeczy – rondo jest bowiem jednym z najbezpieczniejszych typów skrzyżowań i zasady poruszania się po nim są bardzo jasno określone.

Kraksa na rondzie

Czasem zdarza się jednak tak, że mimo zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa, przy świetnej widoczności zostaniemy uderzeni z tyłu przez kierowcę, który się zamyślił lub zagapił. Pół biedy jeśli podróżujemy samochodem, kiedy jednak dosiadamy motocykla, taka stłuczka może mieć poważne następstwa.

Zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania, sposobem na uniknięcie takiej sytuacji może być staranne sprawdzanie lusterek podczas dojeżdżania do miejsca zatrzymania: znaku STOP lub świateł. Nie zawsze to pomoże, ale temu bikerowi z pewnością uratowałoby trochę plastików.

ANALIZA WYPADKU

Warunki rondo, ruch lewostronny

Nawierzchnia asfalt

Motocykl szosowy

Pogoda dobra

Główny błąd niepatrzenie w lusterka

Konsekwencje drobne uszkodzenia motocykla

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.