Dwa nowe modele motocykli, Honda CTX700 i Honda CTX700N, zostały zaprezentowane podczas odbywających się w  Chicago targów motocyklowych. Oba modele są trudne do klasyfikacji: łączą w sobie cechy lekkich turystyków, klasyków i lżejszych cruiserów.

To kolejna premiera podczas odbywającej się tym razem w Chicago objazdowej imprezy targowej International Motorcycle Show. Honda CTX700 (z owiewką) i Honda CTX700N (naked) pojawią się w Europie dopiero w 2014 roku, rok po USA. Otrzymały sprawdzony silnik, znany z modelu Honda NC700. To rzędowy twin o pojemności 670 cm3, który wprawdzie nie robi wrażenia mocą (zaledwie 51 KM), jednak pozwala na spokojną jazdę na niskich i średnich obrotach. Może być dodatkowo wyposażony w system DCT z podwójnym sprzęgłem.

Skrót CTX to Comfort Technology Experience (dosłownie doświadczenie technologii zapewniających komfort) – i właśnie komfortowi jeźdźca ma służyć nisko umieszczony środek ciężkości. Ułatwi to prowadzenia motocykla w zakrętach i zapewni dodatkową stabilność podczas jazdy na wprost. Zmniejszone wibracje posłużą natomiast dalszym podróżom.

Sam wygląd motocykla nawiązuje zresztą  do nowego Gold Winga, co też nie jest z pewnością dziełem przypadku.

Film promocyjny –  Honda CTX700 i Honda CTX700N

1 KOMENTARZ

  1. Mi się ten czerwony z owiewką bardzo podoba. Zawsze mi się podobały takie pojazdy ala shadow ale zawsze preferowałem coś praktycznego z owiewka i szybą. A tu wszystko w jednym. Bardzo ciekawe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.