Filmowe gadżety potrafią być bardzo drogie. Niektóre z nich poważnie nadwyrężają budżet – na przykład Delorean z Powrotu Do Przyszłości czy Astony Martiny Bonda.  Hinduscy producenci znaleźli sposób na ominięcie tego problemu.

Filmy pełne spektakularnych scen pościgów, wybuchów i totalnej demolki, rządzą się własnymi prawami. Swoich dublerów mają nie tylko słono opłacani aktorzy, ale też występujące w tych scenach pojazdy. W najnowszej indyjskiej superprodukcji „Dhoom 3”, możemy podziwiać osobliwy duet – oryginalne BMW S1000RR i jego sobowtóra od brudnej roboty zbudowanego na bazie taniego motocykla Bajaj Pulsar.

Trailer Dhoom 3

Niestety spece od motoryzacyjnej charakteryzacji nie popisali się zbytnio i nawet niezbyt wprawne oko wychwyci ordynarne oszustwo. Chuderlawe BMW z zaklejonym „okiem”, odpalane z kopniaka, to dawka absurdu przerastająca nawet indyjskie kino. Seria „Dhoom” jest kasowym przebojem, jak więc wytłumaczyć tak dalece posuniętą oszczędność? Być może lwią część budżetu pożarły dopieszczone fryzury głównych bohaterów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.