Harley-Davidson na zbliżających się targach EICMA w Mediolanie zaprezentuje nowy model zbudowany głównie z myślą o rynku indyjskim. Baby-harley będzie od podstaw wytwarzany w indyjskiej fabryce koncernu w Manesar.

Segment motocykli premium rośnie w Indiach w bardzo szybkim tempie. Harley-Davidson, lider tego segmentu, sprzedał tam od 2009 roku ponad dwa tysiące maszyn i ma ochotę na więcej. Konkurencja jednak również rośnie w siłę – na tamtejszy rynek wchodzą inni producenci jednośladów z górnej półki, m.in. brytyjski Triumph. Tajną bronią Amerykanów ma być niewielki jak na Harleya motocykl, produkowany w Indiach, cenowo dostosowany do miejscowych warunków. Szpiegowskie zdjęcie prototypu tego modelu pokazywaliśmy na początku września.

Jednostka napędowa baby-harleya to V-twin o pojemności 750 cm3, generujący 53 KM, przenoszone na tylne koło w typowy dla Harleya sposób – pasem zębatym. Motocykl ma się rozpędzać do 150 km/h, a za bezpieczne zatrzymanie odpowiadać tarcze hamulcowe na obu osiach. Wyprostowana pozycja jeźdźca bliższa jest klasycznym, bardzo popularnym w Indiach Royal Enfieldom, niż amerykańskim chopperom.

Producent nie ujawnił jak dotąd ceny tego motocykla, określając ją jako “agresywną”. Milwaukee zapewnia że nowy model w żadnym stopniu nie będzie ustępował większym kuzynom z USA, zachowując odpowiedni poziom komfortu i prestiżu. Prezentacja modelu na prestiżowych europejskich targach może oznaczać, że baby-harleya zobaczymy także na naszych drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.