Harley-Davidson na zbliżających się targach EICMA w Mediolanie zaprezentuje nowy model zbudowany głównie z myślą o rynku indyjskim. Baby-harley będzie od podstaw wytwarzany w indyjskiej fabryce koncernu w Manesar.

Segment motocykli premium rośnie w Indiach w bardzo szybkim tempie. Harley-Davidson, lider tego segmentu, sprzedał tam od 2009 roku ponad dwa tysiące maszyn i ma ochotę na więcej. Konkurencja jednak również rośnie w siłę – na tamtejszy rynek wchodzą inni producenci jednośladów z górnej półki, m.in. brytyjski Triumph. Tajną bronią Amerykanów ma być niewielki jak na Harleya motocykl, produkowany w Indiach, cenowo dostosowany do miejscowych warunków. Szpiegowskie zdjęcie prototypu tego modelu pokazywaliśmy na początku września.

Jednostka napędowa baby-harleya to V-twin o pojemności 750 cm3, generujący 53 KM, przenoszone na tylne koło w typowy dla Harleya sposób – pasem zębatym. Motocykl ma się rozpędzać do 150 km/h, a za bezpieczne zatrzymanie odpowiadać tarcze hamulcowe na obu osiach. Wyprostowana pozycja jeźdźca bliższa jest klasycznym, bardzo popularnym w Indiach Royal Enfieldom, niż amerykańskim chopperom.

Producent nie ujawnił jak dotąd ceny tego motocykla, określając ją jako “agresywną”. Milwaukee zapewnia że nowy model w żadnym stopniu nie będzie ustępował większym kuzynom z USA, zachowując odpowiedni poziom komfortu i prestiżu. Prezentacja modelu na prestiżowych europejskich targach może oznaczać, że baby-harleya zobaczymy także na naszych drogach.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ