Traktuj każde skrzyżowanie jak Czarny Punkt – to proste hasło towarzyszy reklamie dla motocyklistów, emitowanej w ramach kampanii bezpieczeństwa drogowego w Australii. 

Osobą, która przekonuje motocyklistów do zwiększonej uwagi na skrzyżowaniach jest Michael Doohan, australijski kierowca motocyklowy, pięciokrotny mistrz świata wyścigów GP w latach 1994-1998. Zwraca uwagę na to, że prawie połowa wypadków motocyklowych ma właśnie miejsce na skrzyżowaniach. Cała reklama jest bardzo wyważona. Nie epatuje krwią, nieszczęściem i odciętymi kończynami – jak w przypadku spotów nadawanych w Polsce, a finansowanych przez różne rządowe instytucje, również policję. Nie jest też w stosunku do motocyklistów obraźliwa. Naszym zdaniem przyniesie podobny skutek – będziemy po prostu po jej obejrzeniu nieco bardziej uważać na skrzyżowaniach. Też tak uważacie?

 

Film

 

Całą kampanię możecie zobaczyć pod tym adresem.

2 KOMENTARZE

 1. A, to można bez odciętych kończyn ? No to teraz będzie lepiej :)
  Podczas egzaminu na kat “A” starszy Pan egzaminator powiedział do grupy tak: na egzaminie będę bezwzględny za błędy popełnione w mieście, dlaczego? bo motocyklista jest jak saper myli się tylko raz.
  No i to mi utkwiło bez kampanii.

  a spot fajny.

  Pozdrawiam
  Paweł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here