pt, 14 Maj 2021

Śląskie Motocyklistki wydały charytatywny, gorący kalendarz…

-

Trzydzieści dziewczyn, czynnych motocyklistek, dwadzieścia pięć unikatowych maszyn – to oznaczać może tylko jedno… kalendarz Śląskich Motocyklistek na rok 2021.

Listopad na stałe zapisał się w kalendarzu wydarzeń motocyklowych, ponieważ już po raz piąty kobiety z wielkim sercem wydają kalendarz. Tym razem pod sztandarem: MOTOCYKLLove bezTroski. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

I znowu i znowu…

Piąta edycja, kolejny szczytny cel. Pierwszy kalendarz wsparł Oddział noworodkowy w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu. Druga edycja była dedykowana kobietom z chorobą nowotworową, leczonym w Szpitalu Miejskim w Tychach. Kolejne wydanie, kolejna pomoc materialna dla silnych kobiet: mam i ich niepełnosprawnych dzieci z Domu Kulejących Aniołów w Piasku k/Pszczyny. Czwartym, szczytnym celem było wsparcie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. Udało nam się zebrać łącznie 150 000 zł, które w całości zostały przekazane na cele charytatywne. Mimo pandemii motocyklistki nabierają tempa i wydają piąty kalendarz dedykowany Śląskiemu Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Inicjatorem i organizatorem całego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Śląskie Motocyklistki.

– Ten kalendarz jest czymś wyjątkowym – mówi Katarzyna Pietraszewska, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki – Mimo trwającej pandemii postanowiłyśmy zorganizować koleją jego edycję. Jest trudniej, ponieważ nie mamy możliwości zorganizowania wernisażu, który otwierałby sprzedaż. W tym roku możemy liczyć jedynie na wsparcie naszej inicjatywy przez media, naszych przyjaciół i wszystkich ludzi o wielkich serduchach. Razem damy radę!

Studio, dach, plener… dom

Sesja fotograficzna odbyła się w domu prywatnym i ogrodzie jednej z przyjaciółek stowarzyszenia. Kalendarz został utrzymany w tonacji czarno – białej. Jest wiele wysmakowanej nagości oraz kobiecości połączonej z zamiłowaniem do motocykli.

Czym dla nas jest kalendarz?

– Kalendarz dla mnie to najważniejsza akcja stowarzyszenia. Daje nam dużo radości i uskrzydla na kolejny rok. Nie oczekujemy w zamian nic prócz uśmiechu, bo warto pomagać – komentuje Izabela Piekło – prezes zarządu stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki.

– To nie jest zwykły kawałek papieru – pisze Bożena Dzierżęga, członek stowarzyszenia – Każda edycja jest dla mnie bardzo ważna, jest to sposób na dzielenie się dobrem i tym co mogę dać z siebie innym.

– Kalendarz to dla mnie forma przekazu, że jestem silna, mam swoją pasję i dzięki niej mogę pomagać. Kalendarz nas jednoczy i pokazuje jak wiele dobrych ludzi nas otacza – Emilia Urbanek członek stowarzyszenia.

– Kalendarz jest dla mnie połową życia, w który wkładam całe serce i zaangażowanie. – wypowiada się Marcela Jaromin- Goraus członek stowarzyszenia.

– Ta inicjatywa jest wyrazem bezinteresownej chęci pomagania. Łączymy pasję do motocykli i nasze serca nie oczekując niczego w zamian – Karolina Giesko, sekretarz zarządu stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki.

Sprzedaż kalendarza ruszyła 13.11.2020. Będzie go można nabyć w każdym mieście na Śląsku oraz zamówić wysyłkowo. Wszystkie informacje są dostępne na stronie Stowarzyszenia Śląskie Motocyklistki na Facebooku.

Apel

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, a co za tym idzie brakiem możliwości zorganizowania wernisażu promującego kalendarz, zwracamy się z prośbą o nagłośnienie tej dobrej inicjatywy! Nie bądźmy obojętni, nieśmy dobro dalej udostępniając ten artykuł!

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Popraw prowadzenie swojego klasycznego Bonneville! Amortyzatory Fox w katalogu akcesoriów Triumpha!

W sezonie 2021 Triumph wypuszcza na rynek nowego Bonnevilla T120. Ten klasyczny motocykl urzeka wyglądem, a jego nowa odsłona ma jeszcze lepiej się prowadzić....

BMW R 18 i R 18 z nowymi opcjami wyposażenia

BMW R 18 to model, który swoją premierą mocno namieszał w motocyklowym świecie. Nie ma się co dziwić - piękne połączenie wyjątkowego designu z...

Braking – marka wybierana przez mistrzów nareszcie dostępna w Polsce

Układ hamulcowy jest podstawowym elementem każdego motocykla. Pozornie banalny, ale tak naprawdę niezwykle istotny i skomplikowany, zwłaszcza w sportowych jednośladach. w wyczynowych maszynach kluczowe...

Na 60-lecie firmy Brembo powstał specjalny, podświetlany zacisk hamulcowy [VIDEO]

Tak naprawdę to nie wiem po co, nie wiem dlaczego i nie wiem jak. Faktem jest jednak, że firma Brembo obchodzi w tym roku...

Prawdziwy przyjaciel podróży. Suzuki V-Strom 650/XT Travel Pack Edition [test, opinie, dane techniczne, cena]

W podróży najlepiej sprawdza się zaufany przyjaciel. Ktoś, kto nie zawiedzie, dotrzyma kroku oraz pomoże dotrzeć do celu z uśmiechem na twarzy. Postanowiłem sprawdzić,...