Choć, jak często się okazuje, przewidywanie pogody dalej niż kilka dni na przód to wróżenie z fusów, to jednak warto zainteresować się modelem pogodowym dla naszej części świata sporządzonym przez amerykańskich synoptyków z AccuWeather, który mówi w skrócie: zimy już nie będzie, a wiosna będzie upalna…

Dla nas, motocyklistów, taka prognoza jest niezwykle obiecująca, ale wiąże się też z niespotykanymi dotąd na naszej szerokości geograficznej gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi oraz suszą. Zimy w tym roku nie było, to fakt, a według specjalistów już jej nie będzie. Patrząc za okno i widząc aurę typowo marcowo-kwietniową, trudno z tym nawet polemizować.

Nadchodząca wiosna ma być wyjątkowo ciepła, a nawet upalna. Wpłynie to na wczesny rozwój roślin, a co za tym idzie wcześniejszy wzrost stężenia alergenów w postaci pyłków. To nieciekawa informacja dla alergików.

Według prognoz naukowców nadchodzący marzec będzie cieplejszy od statystycznego trzeciego miesiąca roku aż o 3 stopnie Celsjusza. Stabilne ciepło powinno zawitać do nas już w kwietniu, a w maju będziemy mieli dni naprawdę upalne, z temperaturą przekraczającą 27 stopni Celsjusza.

Choć wszystkie prognozy mówią również o gwałtownych zjawiskach pogodowych, takich jak burze, a nawet tornada – szczególnie możliwe w zachodnio-północnym regionie Polski, to jednak prognoza ta oznacza długi sezon motocyklowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.