Model Harley-Davidson LiveWire to ekscytujący motocykl elektryczny, który rozszerza granice wydajności, technologii i wzornictwa w świecie dwóch kółek. Gdy nadarzyła się okazja, aby zaprezentować możliwości i osiągi motocykla LiveWire w najbardziej ekstremalnych warunkach, Harley-Davidson podjął wyzwanie związane z przebyciem trasy 21 000 kilometrów, w większości w terenie. Przebieg tej podróży został udokumentowany w serii podcastów Harley-Davidson.

Słuchaj Podcastów H-D (H-D Podcast) w Apple Podcasts oraz Spotify i subskrybuj, aby co tydzień automatycznie otrzymywać nowe odcinki (podcasty w jęz. angielskim).

Ta sześcioczęściowa seria dokumentuje, jak niemalże produkcyjne modele LiveWire zostały zmodyfikowane do jazdy na drogach nieutwardzonych oraz górskich i pustynnych szlakach, aby pokonać ekstremalne warunki terenowe występujące na trasie wyprawy liczącej ponad 21 000 km.

„W Harley-Davidson najważniejsza jest ponadczasowa pogoń za przygodą”, mówi Jochen Zeitz, Prezes i CEO Harley-Davidson. Ta seria podcastów to premierowa prezentacja tego, jak utalentowana kadra inżynierów i projektantów Harley-Davidson wykracza poza swoją misję tworzenia motocykli, które zapewniają przygodę wszędzie tam, gdzie się znajdą. Efekty ich pracy można doświadczyć w motocyklu LiveWire, który jest świetnym przykładem na to, jak Harley-Davidson wprowadza innowacje, by stać się liderem w elektryfikacji motocykli. Jest to doświadczenie, które można naprawdę zrozumieć dopiero po jeździe tą maszyną.”

Korzystając z tej samej ekipy Harley-Davidson, która zbudowała LiveWire, z szerszego zespołu rozwojowego powstała wyselekcjonowana grupa, której zadaniem było zmodyfikowanie produkcyjnych modeli LiveWire, aby przygotować je do tej podróży.

Zespół ten zaprojektował, zmodyfikował i zmontował motocykl próbny w mniej niż 30 dni. Po wstępnych testach, zespół wykorzystał proces gromadzenia informacji zwrotnej, aby sfinalizować prace nad ergonomią oraz przestrzenią bagażową w motocyklach. W ciągu 60 dni, motocykle były gotowe i zostały wysłane na południowy kraniec Argentyny.

W zmodyfikowanych motocyklach LiveWire wykorzystano fabryczną specyfikację RESS (Rechargeable Energy Storage System), podwozie oraz komponenty układu napędowego Harley-Davidson Revelation™. Maszyny zostały zmodyfikowane przy wykorzystaniu prototypowych hamulców, kół i opon z zapowiadanego motocykla typy adventure Harley-Davidson Pan America™. Zamontowano także niestandardowe szyby przednie, tylne amortyzatory i półki typu triple clamp wykonane specjalnie dla tego projektu.

Przed wysyłką oba zmodyfikowane motocykle LiveWire zostały dodatkowo przebadane w Centrum Rozwoju Produktu firmy Harley-Davidson im. Williego G. Davidsona oraz odbyły się również jazdy w warunkach terenowych, w ośrodku Harley-Davidson ze specjalnym torem testowym.

Zarezerwuj jazdę próbną motocyklem LiveWire na stronie Harley-Davidson i odkryj zupełnie nową jazdę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.