Dotychczas dodatkowe, sportowe oznaczenie M mogliśmy spotkać jedynie w samochodach bawarskiej marki. W przypadku motocykli pojawiały się jedynie pakiety, które poprawiały właściwości sportowe, ale BMW postanowiło znowu nieco namieszać, tworząc swojego flagowego supersporta z oznaczeniem M.

Do modelu S1000RR możliwe jest dokupienie pakietu M, który nie dość, że obniża jeszcze masę motocykla, to dodatkowo otrzymamy bezobsługowy łańcuch M Endurance oraz koła z włókna węglowego. Jednakże nadal brakowało poprawy osiągów, które utożsamiane są z symbolizującą sportowe zacięcie literą M. Ku uciesze fanów bawarskiej marki do oferty właśnie trafił model M1000RR, który jest jeszcze szybszy, mocniejszy i lepszy.

Kiedy BMW R1300GS? Być może bliżej niż myślisz…

M1000RR to już absolutny top pod każdym względem. Po raz kolejny bawarczykom zależało na zgubieniu kilku kilogramów, dlatego poza użyciem lekkich materiałów do budowy, Akrapovic przygotował nowy wydech, jeszcze lżejszy od poprzedniego. Ponadto zadbano również o poprawę aerodynamiki, a z przodu znalazły się dodatkowe skrzydełka, poprawiające docisk przy większych prędkościach. Szybka również jest nieco wyższa, dzięki czemu udało się podnieść prędkość maksymalną do 306 km/h.

Czterocylindrowy silnik o pojemności 999 cm3 również został nieco poprawiony i generuje teraz 212 KM, które osiągane są przy 14 500 obr./min. Moment obrotowy pozostał bez zmian i wynosi 113 Nm. BMW M1000RR jest pierwszym modelem, który ma hamulce przygotowane przez dział M, które powstały w oparciu o doświadczenie z wyścigów. Wyświetlacz pozostał niezmieniony, ale pojawiła się możliwość dodatkowe dokupienia gniazda OBD, które pozwoli na pobieranie informacji GPS o pokonywanej trasie czy okrążeniach toru.

 

Pierwszy motocykl bawarskiej marki oznaczony literą M to sprzęt absolutnie stricte sportowy, który został wyposażony w najlepszą technologię, a dodatkowo zostały podkręcone osiągi. Niestety takie zabiegi oraz użyte materiały są bardzo drogie, co ma swoje odzwierciedlenie w cenie. M1000RR kosztuje 149 000 zł, przy czym zwykły model S1000RR to wydatek rzędu 80 400 zł.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.