Jeszcze w historii wyścigów motocyklowych nie było sytuacji, w której cała drużyna zostałaby powołana do reprezentacji polski! Marek Szkopek, Adrian Pasek, Piotr Biesiekirski oraz Artur Wielebski już najbliższy wyścig pojadą oficjalnie w barwach narodowych!

Jacek Bujański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motorowego Polskiego Związku Motorowego, nadając teamowi Wójcik Racing tytuł oficjalnego reprezentanta Polski powiedział:

Zespół ten jest zauważany na arenie międzynarodowej odnosząc sukcesy. Status oficjalnej reprezentacji naszego kraju w wyścigach motocyklowych będzie, mam nadzieję, dla nich wyróżnieniem i uhonorowaniem starań całej drużyny.

Podstawowym warunkiem otrzymania przez ekipę takiego statusu jest polskie obywatelstwo wszystkich zawodników teamu. Z tym akurat nie ma najmniejszego problemu, co więcej, cały zespół (nie tylko sami zawodnicy) startujący w mistrzostwach świata formuły endurance to Polacy – od mechaników po zarząd ekipy. To jedna z częsci składowych sukcesu teamu, pełne zrozumienie i zgranie całej ekipy.

A więc oficjalnie, reprezentację Polski w wyścigach motocyklowych tworzą zawodnicy: Marek Szkopek, Adrian Pasek, Piotr Biesiekirski oraz Artur Wielebski. GRATULACJE i trzymamy za Was kciuki!

Wójcik Racing Team jako jedyny zespół w EWC wystawia dwa motocykle ścigające się w obu klasach mistrzostw. Na pierwszym z nich, z numerem 77, ściga się międzynarodowa drużyna w składzie: Gino Rea, Axel Maurin, Christoffer Bergman. Drugi motocykl rywalizujący w klasie Superstock w ramach Pucharu Europy, obsadzony jest przez naszych reprezentantów.

Polską reprezentację będziecie mogli oglądać już 14 grudnia na kanale Eurosport 2, kiedy to na torze Sepang w Malezji Wójcik Racing Team rywalizować będzie w ośmigodzinnym wyścigu długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.