Honda wprowadza właśnie do europejskiej dystrybucji model Rebel 500. Stworzony w USA motocykl jest udanym połączeniem klasyki i nowoczesności. Jego zadaniem jest zapewnić marce sukces w gronie coraz bardziej wymagających, młodych klientów.

Honda Rebel, mimo bardzo bojowej nazwy, zawsze była synonimem spokojnego osiołka dla początkujących. Portale z ogłoszeniami wciąż pełne są ofert tych motocykli, zwłaszcza w wersjach 125 i 250 cm3. Rebel z rocznika 2017, który właśnie debiutuje na europejskich rynkach, to już zupełnie inna maszyna, o zdecydowanie bardziej zadziornym charakterze.


Zawdzięcza to przede wszystkim dość mocnemu silnikowi o pojemności 471 cm3, który spełnia wymagania kategorii prawa jazdy A2. Dwucylindrowa, rzędowa jednostka o mocy 45 KM została zapożyczona ze sportowego modelu CBR500R. Jej parametry zmodyfikowano w celu uzyskania większego kopa w dolnym i średnim zakresie obrotów.

17YM Rebel
17YM Rebel

Stylistyka motocykla nawiązuje do klasycznych bobberów, ale jest bardzo współczesna. Tradycyjną linię pojazdu zestawiono z cyfrowym wyświetlaczem i bojowym, matowym lakierem. Producent stworzył również szeroką gamę fabrycznych akcesoriów, m.in. przednią szybę, sakwy bagażowe i gniazdko 12V, dzięki któremu współcześni kowboje podładują swoją mobilną technologię.

2 KOMENTARZE

  1. …trzeba oddać hołd marce ponieważ o ile wykańczają swoje motocykle niemal perfekcyjnie, o tyle designersko nie powalają. Inaczej rzecz ma się z tzw. “gotowcami z epoki” które zapoczątkowali jakiś czas temu modelem FURRY- choć z mocno wykastrowanym piecem 1,3 VTX-a, kończąc natomiast na pow. – trzeba przyznać że są nietuzinkowe i bardzo przyjemne dla oka … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.