Ujawniono dokumenty patentowe sugerujące, że niedługo w seryjnej produkcji może pojawić się niewielki wyprawowy model Bulldog. Mimo niewielkich rozmiarów motocykl zaskakuje odważnym, brutalnym designem.

Honda nie ma ostatnio skrupułów we wprowadzaniu w życie odważnych projektów – wystarczy choćby wspomnieć kreskówkowego Vultusa, który wciąż jest dostępny w salonach. Tym razem nasze japońskie źródła dotarły do dokumentów patentowych dotyczących Bulldoga, małego wszędołaza o charakternym i dość topornym wyglądzie.


Motocykl mechanicznie oparty jest na znanym od lat modelu CB400 (w Europie CB500), z którym dzieli lwią część komponentów. Wyróżnia go agresywna stylistyka, mocne zawieszenie, kostkowe opony i przynajmniej teoretycznie związana z tym dzielność w terenie. Charakterystycznym elementem ma być sprytnie ulokowana przestrzeń bagażowa po obu stronach zbiornika paliwa.

bull

Należy zadać sobie pytanie, czy na rynku jest miejsce na tego typu wehikuł. Oprócz typowo weekendowej zabawki może to być udany pojazd użytkowy dla dotychczasowych użytkowników quadów, którzy szukają czegoś zwrotniejszego. Większość części Bulldoga jest już w masowej produkcji, więc wprowadzenie go na rynek nie będzie zbyt drogie. Projekt ten to kolejny przykład pozytywnego szaleństwa Hondy, które tak bardzo lubimy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.