Sprzyjająca pogoda oraz możliwość jazdy na motocyklu, pomimo pandemii COVID-19, zwiastuje jedno – tłumy jednośladów na drogach. Wielu z nas w ogóle nie zakończyło sezonu motocyklowego, inni czekali do zniesienia ograniczeń w poruszaniu się. Pomimo tego motocyklowe grupy facebookowe zostały zalane jednym typem postów – znalazłem tablicę rejestracyjną, udostępniajcie!

Przede wszystkim podczas montażu tablicy rejestracyjnej warto dokładnie przemyśleć jej mocowanie, szczególnie w przypadku akcesoryjnych uchwytów na blachę. Bardzo często dolna, plastikowa część, odpowiedzialna za zatrzaśnięcie tablicy rejestracyjnej w uchwycie, nie jest wystarczającym zabezpieczeniem przed jej wypadnięciem, szczególnie na naszych, polskich, dziurawych drogach. Do ciekawego rozwiązania doszli motocykliści z Lubuskiej Grupy Motocyklowej, którzy w bardzo prosty opisali jak uniknąć problematycznych poszukiwań zgubionej tablicy. Na czym polega sposób?

Warto przeczytać: Czy od poniedziałku 20 kwietnia legalnie wsiądziemy na motocykl?

Choć pomysł nie jest nowy i już w zeszłym roku o tym było głośno w necie, to jednak warto o nim przypomnieć – jak widać moda na szukanie tablic nie przemija! Otóż na odwrocie tablicy rejestracyjnej wystarczy markerem permanentnym zapisać swój numer telefonu. Wówczas osoba, która znajdzie naszą blachę będzie w stanie szybko się z nami skontaktować, a my odzyskamy ją, unikając czasochłonnych poszukiwań lub co gorsza papierologii i kosztów związanych z wyrobieniem nowej tablicy. Zachęcam was do wykorzystania tego patentu – nie dość, że jest bardzo prosty, to zdecydowanie pozwoli wam zaoszczędzić czas, pieniądze oraz nerwy.

PS. Jeden z komentarzy powinien was szczególnie przekonać do zapisania swojego numeru telefonu na odwrocie blachy. Jeżeli niedaleko was mieszka fajna sąsiadka, pozostaje rzucić do ogródka jej domu tablicę i czekać na efekty. Zdobycie jej numeru telefonu gwarantowane!ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.