Jak podnieść wartość swojego motocykla przy odsprzedaży? Zadbać o przedłużoną gwarancję producenta!

-

Zakup motocykla używanego to zawsze pewna loteria. Nikt nie lubi ryzykować w kwestii niespodziewanych napraw, które bywają bardzo kosztowne. Dlatego cenną kartą przetargową jest długa fabryczna gwarancja, z której będzie mógł skorzystać nabywca naszego pojazdu. Dzięki temu sprzedamy nasz motocykl szybciej i za lepszą cenę.

Doskonały stan techniczny pojazdu to podstawa, zwłaszcza jeśli często wybieramy się na dalsze wyjazdy. Regularne przeglądy zgodnie z zaleceniami producenta, wymiany elementów i płynów eksploatacyjnych oraz drobne naprawy, są absolutną koniecznością i oczywistością. Dzięki nim możemy podróżować naszym motocyklem ze spokojną głową.

Jak podnieść wartość swojego motocykla przy odsprzedaży? Zadbać o przedłużoną gwarancję producenta!

Maszyna jest jednak zawsze tylko maszyną i mogą się nam przytrafić niespodziewane sytuacje, takie jak grubsza awaria, wyłączająca pojazd z ruchu. Wtedy balsamem na strapioną duszę motocyklisty jest fabryczna gwarancja. Pozwala ona na naprawę lub wymianę niesprawnych komponentów na koszt producenta, jeśli uszkodzenie nie powstało z naszej winy. Mając świadomość, że motocykl jest na gwarancji, po prostu lepiej się jeździ.

4-letnia gwarancja producenta? Tak, to możliwe!

Do niedawna przywilej ten był zarezerwowany jedynie dla nabywców fabrycznie nowych maszyn, zazwyczaj przez dwa lata. Od pewnego czasu jednak coraz bardziej niezawodne motocykle i coraz silniejsza konkurencja na rynku sprawiają, że okresy gwarancyjne są wydłużane. W przypadku motocykli i skuterów z grupy Piaggio, do której należą też marki Aprilia, Moto Guzzi i Vespa, gwarancja może być wydłużona nawet do czterech lat. Zazwyczaj za dopłatą, ale dzięki letniej promocji, jest ona dodawana gratis do wszystkich pojazdów z rocznika 2023 zakupionych w sierpniu tego roku.

Jak podnieść wartość swojego motocykla przy odsprzedaży? Zadbać o przedłużoną gwarancję producenta!

Kto może skorzystać na tak długim okresie gwarancji?

Oczywiście głównie nabywca nowego pojazdu, który będzie nim jeździł przez cztery sezony bez obaw, że czekają go inne koszty poza obowiązkowym serwisem. To jednak nie wszystko. Obecnie coraz rzadziej kupujemy motocykle i skutery z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Spada również sprzedaż za gotówkę, na rzecz leasingu lub innych form finansowania. Pojazdy są w naszym posiadaniu dwa-trzy lata, po czym chcemy wymienić je na nowe.

Jak podnieść wartość swojego motocykla przy odsprzedaży? Zadbać o przedłużoną gwarancję producenta!

Wtedy wchodzi w grę kwestia odsprzedaży po zakończonym leasingu albo wtedy, kiedy po prostu najdzie nas chęć na zmiany. A te akurat w przypadku jednośladów są zupełnie naturalne i pożądane, w końcu tutaj działają emocje! Szybką sprzedaż za satysfakcjonującą kwotę zapewni oczywiście nienaganny stan techniczny motocykla czy skutera oraz jego bogate wyposażenie. Warto mieć jednak pewnego dodatkowego asa w rękawie.

Przedłużona gwarancja asem w rękawie sprzedającego

apriliaRSkokpit

Jest nim oczywiście wydłużona gwarancja, do której prawa wraz z pojazdem przejdą na kolejnego właściciela. Osoba planująca zakup maszyny używanej na pewno dobrze kalkuluje i taka „przepustka od awarii” może być czymś, co ostatecznie ją przekona.

Podsumowując – wydłużona fabryczna gwarancja to przyjemny okres eksploatacji jednośladu i wymierne korzyści finansowe, zarówno w przypadku awarii, jak i przy odsprzedaży. Jeszcze lepiej, kiedy jest ona darmowa. A teraz, tylko w sierpniu, jest! Odwiedź najbliższego dealera motocykli i skuterów z grupy Piaggio i wybierz model dla siebie. Lato gwarantowane!

Lato gwarantowane! Motocykle i skutery Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio i Vespa teraz z 4-letnią gwarancją! | Motovoyager

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY