Dlaczego oświetlenie LED jest idealne do podświetlenia tablicy rejestracyjnej zarówno samochodu jak i motocykla?

-

Zgodnie z polskim prawem tablica rejestracyjna powinna być w odpowiedni sposób oświetlona. W jakie lampy wyposażyć pojazd, aby jej widoczność była dobra? Lampy LED mogą być idealnym wyborem. Zdaniem wielu zapewniają najlepsze oświetlenie dla rejestracji pojazdu. Dlaczego to właśnie ten typ lamp jest tak często wybierany do tego celu?

Jak oświetlić tablicę rejestracyjną pojazdu?

W Polsce wymagane jest oświetlenie tablic rejestracyjnych pojazdów według wytycznych zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 19 grudnia 2019 r. Według tych przepisów zakazane jest stosowanie światła niebieskiego, czerwonego lub w innym nienaturalnym kolorze. Moc lamp powinna umożliwiać odczytanie numeru rejestracyjnego w nocy i w warunkach ograniczonej widoczności z odległości 20 m. Jednocześnie nie mogą być tak silne, aby mógł je odczytać ktoś stojący dalej niż 25 m – tak mocne światło może oślepiać innych kierowców.

Coraz więcej właścicieli aut decyduje się na wymianę tradycyjnych żarówek oświetlających ich tablice rejestracyjne na diody LED. Dlaczego to oświetlenie jest tak popularne? LED-y są bardziej wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, świecą dłużej i silniej niż standardowe żarówki. Ich montaż jest stosunkowo prosty, jednak trzeba pamiętać o wspomnianych wyżej zasadach prawnych, aby nie narazić się na karę. Dobrze dopasowane oświetlają tablicę rejestracyjną w bardzo wyraźny sposób, a także nadają samochodowi nowoczesnego wyglądu. Te wszystkie zalety sprawiają, że nie warto pomijać oświetlenia rejestracji przy modernizacji czy tuningu swojego auta. Diody LED będą do tego najlepsze, a ich szeroki asortyment znajdziesz w ofercie Horpol – https://horpol.pl/oferta/kategoria/kategorie-lamp/lampy-diodowe/lampy-oswietlenia-tablicy-rejestracyjnej/

Oświetlenie LED – najlepsze do rejestracji

Diody LED są bardziej energooszczędne niż standardowe żarówki i zapewniają brak polaryzacji, co w przypadku tablicy rejestracyjnej jest wyjątkowo ważne – numer na niej musi być łatwy do odczytania. Odporność na wstrząsy i uderzenia sprawia, że nawet najbardziej wyboista droga czy odpryski nie powinny stanowić zagrożenia dla oświetlenia. Pełna hermetyczność układów elektronicznych również zapewnia większą sprawność. Warto też zwrócić uwagę, że diody LED są bardzo proste do samodzielnego zamontowanie nad tablicą rejestracyjną. Oczywiście przy wyborze konkretnego produktu oprócz wspomnianych wyżej przepisów prawnych należy też kierować się kilkoma innymi wytycznymi.

Przede wszystkim należy sprawdzić typ żarówki, która fabrycznie znajdowała się w samochodzie. Producenci najczęściej montują tam urządzenia typu C5W, chociaż może się zdarzyć również inny typ. Samo C5W również występuje w kilku wariantach różniących się długością. Przy zakupie diody LED należy wybrać taką, której rozmiar odpowiada żarówce. W ten sposób cały system oświetlenia będzie sprawnie działać. Warto zwrócić też uwagę na gotowe zestawy do tablic rejestracyjnych, najczęściej złożone z dwóch lampek. Takie modele są zwykle dopasowane do konkretnego samochodu, więc przed ich zakupem warto się upewnić, czy będą pasować.

Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas treści nastawionej jedynie na kliki, która nie wnosi niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami. Wchodzisz w to?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY