Na dalekim południowym wschodzie Polski leży jeden z najbardziej znanych szlaków turystycznych: Wielka Pętla Bieszczadzka. Unikalny romantyczny urok tego miejsca ściąga co roku tysiące motocyklistów.

Droga, nazywana także Dużą Obwodnicą Bieszczadzką została wybudowana przez wojsko w latach 1955-1962. Celem tej budowy było przywrócenie na odciętych od świata terenach normalnego życia, które zamarło po przeprowadzonej w 1947 r. akcji Wisła. Cel został osiągnięty, a powstała w 1968 r. zapora i jezioro w Solinie uczyniły ten region jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie w naszym kraju.

Trasa Pętli prowadzi przez najwyższe i najpiękniejsze partie Bieszczadów. Widoki wywołują zachwyt, a niezwykle klimatyczne bieszczadzkie miejscowości pozwalają odkryć prawdziwy romantyzm tych stron. Na szlaku spotkamy mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia – najbardziej znanymi są liczne cerkwie. Najważniejsze znajdziemy w Hoszowie, Rabem, Żłobku, Czarnej i Smolniku.

Szczególnie polecamy postój na Kaczmarewce przed Lutowiskami. Można tam podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków w Bieszczadach – panoramę Lutowisk i ukraińskich Bieszczad.


Wielka Pętla Bieszczadzka – INFORMACJE

Długość trasy: 140 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalnenachylenie: bd
Maksymalna wysokość: 866 m. n.p.m.
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy


Wielka Pętla Bieszczadzka – film

Wielka Pętla Bieszczadzka – mapa


Wyświetl większą mapę

Wielka Pętla Bieszczadzka – galeria

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.